Aktualności « powrót

Zostań Hydroodkrywcą Płockiego ZOO

                                   

Wydarzenie będzie miało charakter „pikniku naukowego”, podczas którego przygotowane zostaną różnego rodzaju stanowiska z zadaniami do wykonania. Będą to m.in. zagadki, rebusy, quizy oraz zadania o różnym stopniu trudności dla młodszych i starszych uczestników. Wszystkie przygotowane aktywności będą związane ze zwierzętami wodnymi, ich ochroną w środowisku oraz ekologią.

Każde dziecko, które aktywnie włączy się do zabawy odwiedzając komplet stanowisk, zdobędzie przygotowane
w odpowiednich punktach pieczątki, za które otrzyma od nas drobne upominki. Dodatkową atrakcją będzie uroczystość świętowania urodzin naszych fok szarych (samiec i dwie samice urodziły się właśnie w marcu), podczas których zorganizujemy specjalny pokaz treningu medycznego i karmienia tych zwierząt.

Spotkanie nawiązuje do obchodzonego w dniu 22 marca Światowego Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego oraz Światowego Dnia Wody. Ideą przyświecającą imprezie jest przekazanie wiedzy i rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za ochronę naszych wód oraz otaczającą nas przyrodę. Udział w imprezie pozwoli bliżej poznać środowisko wodne oraz ciekawostki ze świata zwierząt w formie przyjaznej, rodzinnej zabawy.

 

Instytucje biorące udział w imprezie:

Galileusz Płock – doświadczenia, które dzieci będą aktywnie wykonywać z wykorzystaniem wody: "Dlaczego statek pływa, a nie tonie?", "Magiczny atrament", "Chemiczny tik tak", "Barwna piramida".

Wodociągi Płockie„Edukacja z Wydrą” – mnóstwo zabawy dla najmłodszych o tematyce wody, ścieków i ochrony środowiska. Na stanowisku będzie dostępny saturator oraz maskotka – wydra LUTRA.

Politechnika Warszawska warsztaty dla dzieci na czterech specjalnie przygotowanych stanowiskach. Studenci
z Kół Naukowych przeprowadzą pokazy doświadczalne z zastosowaniem cieczy nienewtonowskiej, zaproszą
do budowy mostu Leonarda da Vinci z gotowych elementów a także zachęcą do udziału w doświadczeniach uzdatniania wody. Wspólnie z wydziałem mechaniki będzie można konstruować i programować zwierzęce roboty
z klocków LEGO, a Płockie Naukowe Koło Chemików zaprezentuje widowiskowe doświadczenia i pokazy chemiczne.

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznejwalizka ekobadacza  (badanie azotynów, azotanów, fosforanów oraz określenie twardości wody i stopnia kwasowości), doświadczenia „Magiczny ziemniak”, „Ile się zmieści?”, zabawy animacyjne i plastyczne związane z wodą i sposobami jej oszczędzania.

Centrum Szkoleniowe AIKINURpokaz sprzętu do nurkowania, ciekawostki oraz filmy z podwodnych wypraw.

SPR Wisła Płock  piłkarze będą gośćmi specjalnymi podczas świętowania urodzin fok szarych. Możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z przedstawiecielami klubu, otrzymania autografu, rozmowy.

ZOO Płock stanowiska z zagadkami, rebusami, kartami pracy, zabawami w rozpoznawanie gatunków żyjących
w Bałtyku, rafach koralowych, tropikalnych rzekach i jeziorach. Obserwacja organizmów bałtyckich za pomocą lupi mikroskopów.

 

Impreza w cenie biletu wstępu do ZOO: 18 zł – bilet normalny, 12 zł - bilet ulgowy. Zapraszamy smiley

                                       


^ do góry