Kup bilet on-line

Atrakcje « powrót

Działo się...

Konkurs Tropienie motywów zwierzęcych

W dniu 13 grudnia 2013 roku wręczyliśmy nagrody laureatom konkursu „Tropienie motywów zwierzęcych w płockiej architekturze”  zorganizowanym przez Ogród Zoologiczny w Płocku oraz Płocką Lokalną Organizację Turystyczną.  

Celem konkursu było odszukanie jak największej liczby motywów zwierzęcych zawartych w płockiej architekturze. Zgłoszone prace zawierały bardzo wiele ciekawych miejsc z Płocka, które zawierają motywy zwierzęce. Najczęściej pojawiającymi się zwierzętami były lwy przed ratuszem, pies leżący u stóp Jakuba Chojnackiego oraz koń Bolesława Krzywoustego.

Nie zabrakło również wielu motywów znalezionych w płockiej Katedrze oraz ZOO. Odkryciem była rzeźba amorka siedzącego na rybie, która ustawiona była w miejscu dzisiejszej pływalni „Jagiellonka”, a obecnie stojąca przy wierzy ciśnień. Ciekawym znaleziskiem był motyw smoka wieńczącego rynnę, tzw. „rzygacz” w budynku przy ul. Kolegialnej 34. Dzięki nadesłanym pracom, dowiedzieliśmy się, iż na szczycie wieży zegarowej ratusza jest wiatrowskaz… delfin.

Oto lista laureatów:

Kategoria - PRACE INDYWIDUALNE  
Miejsce I - Emil Grochowski
Miejsce II- Szymon Kostrzewski

Kategoria – PRACE GRUPOWE
Miejsce I - Natalia Sienkiewicz i Karolina Pesta, Gimnazjum nr 6 w Płocku
Miejsce II - Julia Araszewska, Natalia Matusiak, Joanna Sikorska i Alicja Wrońska, Gimnazjum im. Jerzego Kondrackiego w Łącku
Miejsce III - Kacper Kosiński, Rafał Kwiatkowski i Michał Chmielewski, Gimnazjum im. Jerzego Kondrackiego w Łącku
Wyróżnienie - Alicja Środa i Paulina Żochowska

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody: karty wstępu do ZOO, pamięci USB, kalendarze, przewodniki po Płocku i po ZOO, publikacje książkowe oraz gadżety firmowe PLOT i ZOO Płock.

 

 

Atrakcje / Działo się...Atrakcje / Działo się...Atrakcje / Działo się...Atrakcje / Działo się...
 
Atrakcje / Działo się...Atrakcje / Działo się...Atrakcje / Działo się...Atrakcje / Działo się...
 
Atrakcje / Działo się...

^ do góry