Kup bilet on-line

Atrakcje « powrót

Nie przegap!

Roślinność

Teren Ogrodu jest ulubionym miejscem spacerów, wypoczynku i zabawy dla mieszkańców miasta. Walory estetyczne Ogrodu podkreślają unikalne okazy botaniczne.

Kompozycje roślinne w Ogrodzie dobierane są gatunkami i barwami stosownie do pór roku. Jesienią kwitną zimowity i jesienne gatunki krokusów. Zimą na pierwszy plan wysuwają się krzewy zimozielone. Wiosna to okres kwitnących rododendronów, azalii, magnolii, pachnących jaśminów. Latem, obok ozdobnych krzewów, drzew iglastych i liściastych, pojawiają się kwitnące hibiskusy i powojniki oraz mieniący się całą harmonią barw ogród dla motyli z takimi roślinami jak: omżyny, lawenda, rozchodniki, heliotropy, jeżówka.

Obok ogródka dla motyli na uwagę zasługuje kolekcja hortensji. Przy doborze odmian kierowano się nie tylko atrakcyjnością kwiatów, ale również pokrojem rośliny i długością okresu kwitnienia.

Dużą atrakcją terenu zoo są unikalne gatunki roślin, takie jak: miłorząb dwuklapowy, bananowce, paproć drzewiasta, platan, metasekwoja i tulipanowiec. Rzadkie i zasługujące na uwagę okazy roślin posiadają opisy dydaktyczne.

Urokliwym miejscem w ZOO jest teren stawów z naturalną roślinnością wodną, gdzie można podziwiać pływające pelikany, czasami różne gatunki kaczek i gęsi bywających tam przelotnie. Obok stawów znajduje się kilkuczęściowe alpinarium prezentujące roślinność różnych krain alpejskich.

Harmonijna aranżacja nowych ekspozycji dla zwierząt wiąże się nieodłącznie z doborem roślin charakterystycznych dla naturalnego środowiska danego gatunku. Przykładem jest wybieg pandy małej, na którym dominuje roślinność z azjatyckiego środowiskaa tego gatunku jak: bambus, rododendron, jodła koreańska. Wśród takiej roślinności doskonale komponują się elementy kultury azjatyckiej: domki w kształcie pagody, kaskady wodne.

Z roku na rok płocki Ogród Zoologiczny zmienia swój charkter. Warto podkreślić, że obok roślin elemetami dekoracyjnymi ekspozycji i ich otoczenia są głównie materiały naturalne - kamienie i drewno. Wiele wybiegów urozmaiconych jest kaskadami wodnymi, a większość ogrodzeń wykonanych jest z drewna.

Atrakcje / Nie przegap!Atrakcje / Nie przegap!Atrakcje / Nie przegap!Atrakcje / Nie przegap!
 
Atrakcje / Nie przegap!Atrakcje / Nie przegap!Atrakcje / Nie przegap!Atrakcje / Nie przegap!
 
Atrakcje / Nie przegap!Atrakcje / Nie przegap!Atrakcje / Nie przegap!Atrakcje / Nie przegap!
 
Atrakcje / Nie przegap!Atrakcje / Nie przegap!Atrakcje / Nie przegap!

^ do góry