Atrakcje « powrót

Działo się...

Wystawa Wildlife Photographer of the Year

W czerwcu 2018 r. można było podziwiać w naszym ZOO plenerową wystawę "Wildlife Photographer of the Year”, której organizatorami były dwie brytyjskie instytucje, szczycące się swoimi dokonaniami w odkrywaniu, propagowaniu
i ochronie rozmaitości życia na Ziemi BBC oraz Natural History Museum w Londynie.

Składała się ona z 60 najciekawszych fotografii z 15 ostatnich lat edycji najbardziej prestiżowego w dziedzinie fotografii przyrodniczej konkursu, prezentującego najlepsze na świecie fotografie natury (na ostatnią edycję zgłoszono 50 tys. zdjęć, wykonanych przez ponad 4 tys. fotografów z 95 krajów).

Zdjęcia ukazują wspaniałość, dramaturgię i rozmaitość życia na Ziemi oraz inspirują coraz to nowe osoby i pokolenia do tworzenia wizjonerskich i pełnych ekspresji fotograficznych interpretacji Natury. Do zdobycia nagrody w konkursie aspiruje większość fotografów przyrody. Zdobywają je zarówno zawodowcy jak również amatorzy.
Wszystkie fotografie ukazują nie tylko ogromną różnorodność naturalnego świata wokół nas, ale także uświadamiają nam jak wiele talentu artystycznego i cierpliwości trzeba mieć, aby zostać światowej klasy fotografem dzikiej przyrody. Na każdą wystawę składają się wyłącznie fotografie nagrodzone i wyróżnione w kilkunastu kategoriach.


^ do góry