Kup bilet on-line

Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2019.

 
MISTRZOSTWA EUROPY I POLSKI GUPIKÓW 2022MISTRZOSTWA EUROPY I POLSKI GUPIKÓW 2022

W dniach 1-2 września 2022 odbyły się Mistrzostwa Europy i Polski Gupika w Kategorii Par. To już piąty raz, gdy ZOO Płock wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Akwarystów Hodowców Ryb Żyworodnych - Klubem Poecilia Reticulata organizuje tę prestiżową imprezę.

4. edycja Nocnego Biegu w ZOO już za nami!4. edycja Nocnego Biegu w ZOO już za nami!

27 sierpnia 2022r. po raz 4. odbył się wyczekiwany Nocny Bieg w ZOO. Jak w poprzednich edycjach trasa biegu głównego o dystansie ok. 4,3km przebiegała głównymi alejkami płockiego ogrodu. Oczywiście nie zabrakło koszmaru biegaczy, czyli trudnych, wyciskających ostatnie poty odcinków ze wzniesieniami.

ZOONOOCowicze, dziękujemy że byliście z nami!ZOONOOCowicze, dziękujemy że byliście z nami!

Już po raz ósmy brama ZOO otworzyła się o godzinie, o której normalnie jest zamykana. Punktualnie o 19-tej zaczęliśmy ZOOobozowanie i nawet zbierające się ciemne chmury nie popsuły nikomu humoru. Jeszcze na długo przed rozpoczęciem imprezy, pierwsi goście ustawili się w kolejce. Wszystkim najmłodszym uczestnikom, czas oczekiwania umilała wesoła drużyna - Ciocie Zagadki oraz roztańczeni Flinstonowie. Oj, było wesoło i kolorowo, a przejażdżki Flinstonowozem z głośnym okrzykiem "Yabba-dabba-doo!", to było coś fantastycznego.

IRBIS - konkurs wiedzy ZOOlogicznejIRBIS - konkurs wiedzy ZOOlogicznej

Za nami rozstrzygnięcie kolejnej edycji konkursu zoologicznego IRBIS. Tytuł tegorocznej edycji to: Po co komu ZOO. Młodzież, która wzięła udział, wykazała się ogromnym zaangażowaniem i wiedzą na temat ogrodów zoologicznych, dzięki czemu czujemy, że nasza praca nie jest bezcelowa, a jej sens jest powszechnie zauważany, nawet przez młodych ludzi.

WIECZÓR MARZEŃ W ZOO 2022WIECZÓR MARZEŃ W ZOO 2022

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń, jakie organizujemy co roku. To "Wieczór Marzeń w ZOO" - impreza dla dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Podczas niej ogrody zoologiczne całej Europy otwierają się dla młodych ludzi o specjalnych potrzebach. W tym roku w Płocku słońce świeciło wyjątkowo mocno, a humory dopisywały. Atrakcji było co niemiara i ciężko było się zdecydować w czym najpierw wziąć udział. Nasi pracownicy prezentowali zwierzęta i eksponaty, grali z dziećmi w gry i zgadywanki zoologiczne.

ALIGATORZYCA MARTA SKOŃCZYŁA 92 LATAALIGATORZYCA MARTA SKOŃCZYŁA 92 LATA

Sędziwa aligatorzyca skradła serca nie tylko pracowników, ale również wielu mieszkańców Płocka, którzy przybyli na jej urodzinowe przyjęcie. Symboliczne świeczki na pięknie udekorowanym torcie pomogli zdmuchnąć nasi mali goście ;-) Ku radości wszystkich uczestników imprezy, jubilatka zjadła z apetytem wszystkie przygotowane dla niej przysmaki do ostatniego kęsa. Wspaniały tort

[1] [2] [3] ... [22]      następna strona


^ do góry