Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

 
Płockie ZOO z akredytacją EAZAPłockie ZOO z akredytacją EAZA

Szanowni Państwo. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż po przebytej kontroli, Komisja ds. Członkostwa i Etyki Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, przyznała Miejskiemu Ogrodowi Zoologicznemu w Płocku akredytację EAZA. Płockie ZOO zostało ocenione pozytywnie i otrzymało dalsze pełne członkostwo w szeregach najlepszych ogrodów zoologicznych i akwariów w Europie. To ogromny zaszczyt, gdy praca całego naszego ZOOlogicznego zespołu jest wysoko oceniona, a przede wszystkim doceniona.

Żurawie bliźniakiŻurawie bliźniaki

Mieszkająca w naszym ZOO para żurawi mandżurskich (Grus japonensis) doczekała się dwóch piskląt. Maluchy wykluły się 26 maja. Ten zagrożony wyginięciem gatunek jest jednym z najrzadszych na świecie. Żurawie łączą się ze sobą na całe życie i uważane są za symbol odwagi oraz wierności. W naszym Ogrodzie żurawie mandżurskie hodowane są od roku 2002 i obecnie jest to jedyna aktywnie rozmnażającą się para w Polsce.

Laya - nowa mieszkanka płockiego ZOO  Laya - nowa mieszkanka płockiego ZOO

Oto Laya - młodziutka panda mała, która właśnie przybyła do Płocka z francuskiego Parc Animalier Dauvergne. Laya ma niespełna rok i dołączyła do 4,5 letniego Hariego, który od kilku miesięcy czekał na nową partnerkę. Poprzednia samica Zetka, była już staruszką i pożegnaliśmy ją w ubiegłym roku. Dożyła 12 lat, które dla pand małych są bardzo sędziwym wiekiem. Nowa mieszkanka okazała się bardzo przyjaźnie nastawiona zarówno do swojego towarzysza, jak i do opiekunów. Teraz Laya poznaje swój wybieg i układa sobie relacje z Harim.

Nowe zwierzęta - jesień 2020 r.Nowe zwierzęta - jesień 2020 r.

Za oknem szaro buro i ponuro, a w naszym ZOO zrobiło się bardzo kolorowo. To za sprawą nowych barwnych mieszkańców: ROGOWĘŻY BOULENGERA, GOŁĘBI NIKOBARSKICH oraz PYTONA KRÓTKOOGONOWEGO. Wszystkie gatunki są zagrożone wyginięciem i znajdują się na Czerwonej Liście IUCN. Pierwszy z nich to

Narodziny gibbonaNarodziny gibbona

Spieszymy z dobrymi wiadomościami, które w obecnych trudnych czasach cieszą szczególnie mocno. Na wyspie w dolnej części ZOO urodził się gibbon czapnik (Hylobates pilea-tus). Maluch przez cały czas wtulony jest w futro matki, która będzie go karmić przez naj-bliższe dwa lata. Obecnie gibbonia rodzina składa się z 18-letniego samca NYAC (urodził się we francuskim ZOO w Miluzie), 13-letniej samicy BETSEN (urodziła się w duńskim ZOO w Randers) i młodej samicy MALIE urodzonej w Płocku w 2018 roku. Maluch jest więc drugim dzieckiem naszej pary, która z wielką opiekuńczością zajmuje się swoim potomstwem.

Narodziny lamparta perskiegoNarodziny lamparta perskiego

Lamparty perskie Sulakhat i Orlando zostały rodzicami. Kociak, który urodził się 23 sierpnia 2020 r. wychodzi już na zewnątrz i nieśmiało poznaje swój wybieg. Wkrótce młode poddane zostanie pierwszym badaniom i profilaktycznym zabiegom lekarskim. Pozwoli to na ustalenie płci malucha i wówczas poprosimy o pomoc w wyborze imienia dla naszej perskiej piękności. Lampart perski jest największym podgatunkiem lamparta.

Konferencja EAZA 2019 Konferencja EAZA 2019

W dniach 17-21 września 2019 r. w Walencji (Hiszpania) odbyło się najważniejsze w roku spotkanie przedstawicieli europejskich ogrodów zoologicznych, doroczna Konferencja EAZA (Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów).

[1] [2] [3] ... [8]      następna strona


^ do góry