Kup bilet on-line

Aktualności « powrót

 
Pomóż ORŁANOM rozwinąć skrzydła - głosuj w BO PłockaPomóż ORŁANOM rozwinąć skrzydła - głosuj w BO Płocka

Płockie ZOO bierze udział w Budżecie Obywatelskim Płocka. Projekt zakłada budowę woliery dla Lucka i Barbary - pary bielików olbrzymich mieszkających w płockim ZOO. Pomóżmy płockim orłanom rozwinąć skrzydła! Poznaj zasady głosowania Gatunek ten przebywa w ogrodzie zoologicznym w Płocku od 20 lat. Proponujemy wybudowanie nowoczesnej wielkometrażowej woliery wraz z tablicami edukacyjnymi.

Urodził się osiołek somalijskiUrodził się osiołek somalijski

6 sierpnia na świat przyszedł osioł somalijski. Jest to gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem, a jego liczebność w naturze szacuje się na kilkaset sztuk. W ciągu ostatnich 12 miesięcy osiołki somalijskie przyszły na świat tylko w 8 ogrodach zoologicznych na świecie. Na wolności osły somalijskie (Equus africanus somaliensis) występują jedynie na Półwyspie Somalijskim i w Etiopii. Są nieco większe od osła domowego i doskonale przystosowane do życia w trudnych pustynnych warunkach. Głównym zagrożeniem dla tego zagrożonego gatunku jest człowiek i zmiany klimatyczne. Osły somalijskie w Polsce hodowane są tylko w Ogrodzie Zoologicznym w Płocku, Zamościu i w Warszawie.

ZOO jest OTWARTE - zasady zwiedzaniaZOO jest OTWARTE - zasady zwiedzania

Można nas odwiedzać codziennie (również we wszystkie dni świąteczne oraz niehandlowe niedziele) w godz. 9:00 - 19:00 (wejście do godz. 18:00). Ze względów bezpieczeństwa, zalecamy zakup biletów wstępu przez internet lub płatność kartą płatniczą. AKTUALNE ZASADY ZWIEDZANIA ZOO:

Spis powszechny!Spis powszechny!

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem a główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.

Renowacja hotelu dla dzikich zapylaczyRenowacja hotelu dla dzikich zapylaczy

Miło nam poinformować Was, że odnowiliśmy już nasz hotel dla owadów w kształcie liter ZOO, który stoi w dolnej części Ogrodu, między stawami. To część naszego projektu pt. ?Owady do zadań specjalnych czyli o zapylaczach i innych owadach pożytecznych? realizowanego dzięki środkom, które pozyskało Towarzystwo Przyjaciół ZOO z Fundacji ?Fundusz Grantowy dla Płocka?, w ramach X edycji konkursu grantowego.

Światowy Dzień OceanówŚwiatowy Dzień Oceanów

Czy wiecie, że według naukowców plankton roślinny odpowiada za produkcję od 50 do 80% tlenu na naszej planecie czyli co drugi, a nawet dwa z twoich trzech oddechów zawdzięczasz oceanom?

Napis ZOO na Wzgórzu TumskimNapis ZOO na Wzgórzu Tumskim

Zauważyliście już, że panorama Wzgórza Tumskiego uległa zmianie? Właśnie zniknął napis ZOO, który przez ponad 20 lat w hollywoodzkim stylu witał wszystkich gości wjeżdżających do Płocka starym mostem.

Międzynarodowy Dzień ZiemiMiędzynarodowy Dzień Ziemi

Od ponad roku nasze życie zdominowała pandemia koronawirusa, ale 22 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Ziemi pomyślmy trochę inaczej o naszej planecie, która jest jednym wielkim żywym organizmem, gdzie wszystko jest ze sobą powiązane, a człowiek jest jednym z elementów tej sieci powiązań.

[1] [2] [3]       następna strona


^ do góry