Aktualności « powrót

 
Zostań Hydroodkrywcą Płockiego ZOOZostań Hydroodkrywcą Płockiego ZOO

Już w najbliższą niedzielę - 18 marca, zapraszamy na wydarzenie o charakterze pikniku naukowego, podczas którego przygotowane zostaną różnego rodzaju stanowiska z zadaniami do wykonania. Będą to m.in. zagadki, rebusy, quizy oraz zadania o różnym stopniu trudności dla młodszych i starszych uczestników. Wszystkie przygotowane aktywności będą związane ze zwierzętami wodnymi, ich ochroną w środowisku oraz ekologią.

Zapachniało wiosną!Zapachniało wiosną!

Pierwszy słoneczny weekend marca sprzyjał rodzinnym spacerom na świeżym powietrzu. Gdzie najlepiej wybrać się na wycieczkę i podziwiać budzącą się z zimowego snu przyrodę? właśnie do ZOO. Skąd to wiemy? Wczoraj nasze ZOO odwiedziło? uwaga... 830 osób! ZOO jest czynne całym rokiem więc czekamy na Was ?w tygodniu i od święta?. Do ZOObaczenia

KOCIE AMORY czyli Walentynki w ZOOKOCIE AMORY czyli Walentynki w ZOO

W niedzielę 18 lutego świętowaliśmy 9. urodziny króla naszego ZOO - lwa AMORA. Z tej okazji przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Co czekało na naszych gości w tym dniu? Co 30 minut losowaliśmy kocie nagrody w ?Loterii z pazurem?. Prezentowaliśmy

Trasa Zimowego Zwiedzania ZOOTrasa Zimowego Zwiedzania ZOO

Od grudnia zapraszamy do płockiego ZOO na rodzinny spacer specjalnie opracowaną Trasą Zimowego Zwiedzania. Po drodze można będzie zobaczyć m.in.: daniele, żurawie mandżurskie, renifery, pantery śnieżne, tygrysy syberyjskie, makaki japońskie, foki szare, pandy małe czy puszczyki mszarne.

FERIE W ZOO 2018FERIE W ZOO 2018

W okresie ferii zimowych młodzi miłośnicy zwierząt uczestniczyli w nietypowych zajęciach. Niektóre z nich dotyczyły zwierząt, a niektóre zagadnień z życia ZOO jak np. transporty czy leczenie. W ramach wybranych spotkań nasi goście brali udział drobnych czynnościach przy opiece i pielęgnacji zwierząt oraz poznawali ZOO od kuchni. Dodatkową atrakcją był "program lojalnościowy", dzięki któremu najaktywniejsi feriowicze otrzymywali zoologiczne upominki.

ZOO dla WOŚP  ZOO dla WOŚP

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku nasze ZOO po raz kolejny przyłączyło się do finału WOŚP. Można nas było spotkać w płockiej Orlen Arenie, gdzie wszyscy chętni zaprzyjaźniali się z "milusińskimi" mieszkańcami Ogrodu. Przekazaliśmy również kilka wyjątkowych atrakcji na licytacje np. udział w treningu medycznym fok czy zwiedzanie zapleczy akwarium

Defibrylator ratujący życie w naszym ZOODefibrylator ratujący życie w naszym ZOO

Płocki Ogród Zoologiczny, to kolejna jednostka organizacyjna Urzędu Miasta Płocka, w której zlokalizowany został defibrylator Zoll AED Plus. Urządzenie umieszczono w budynku ochrony (przy głównym wejściu do ZOO) i w razie potrzeby dostępne jest przez 24 godziny na dobę. Pracownicy Ogrodu pełniący dyżury, są odpowiednio przeszkoleni do udzielania pierwszej pomocy.

Najwyższy czas działać - 2?C to granica !Najwyższy czas działać - 2?C to granica !

Naukowcy są zgodni, że gdy średnia temperatura atmosfery przy powierzchni ziemi i oceanów podwyższy się o więcej niż 2?C (globalne ocieplenie), spowoduje to tragiczne w skutkach zmiany, które wpłyną na życie ludzi, przyrodę i różnorodność biologiczną. W ramach kampanii EAZA ?Dwa bieguny, jeden świat? (ang. ?Pole to Pole?) zbierane są podpisy pod petycją wzywającą do redukcji emisji CO?. Podpisując petycję wspieramy kampanię i domagamy się zaangażowania ze strony rządów krajowych oraz Unii Europejskiej, aby wspierały wszelkie działania, które mogą pomóc utrzymać globalne ocieplenie poniżej granicy 2?C.

[1] [2]       następna strona


^ do góry