Kup bilet on-line

Aktualności « powrót

 
Kocie szaleństwo - urodziły się pantery śnieżne Kocie szaleństwo - urodziły się pantery śnieżne

Pantery śnieżne (Panthera uncia), których wybieg sąsiaduje z wybiegiem tygrysów syberyjskich, postanowiły nie być gorsze i również u nich pojawiło się potomstwo. To pierwszy przychówek panterzej pary ? samicy Basiry i samca Dextera. Zwiedzający z pewnością widywali przytulone zwierzęta, które zapałały do siebie ogromną sympatią od momentu gdy połączono je w Płocku w 2019 roku. Po dokładnie dwóch latach mamy owoc tej miłości w postaci przepięknych bliźniaczych kociąt płci męskiej.

URODZIŁY SIĘ DWA TYGRYSKI SYBERYJSKIEURODZIŁY SIĘ DWA TYGRYSKI SYBERYJSKIE

Sensacyjne wieści z płockiego ZOO! Po raz pierwszy szczęśliwymi rodzicami została para naszych tygrysów: 6-letnia LUNA i 10-letni CYCERO. Pasiaste maluchy przyszły na świat z końcem kwietnia. Luna do tej pory skrzętnie ukrywała swoje dzieci przed oczami opiekunów i nie odstępowała ich na krok. Pierwsze tygodnie po narodzinach są niezwykle ważne w odchowie młodych, więc musieliśmy zapewnić im spokój i cierpliwie poczekać, aż matka pozwoli zbliżyć się do swoich dzieci. Dziś możemy się już nimi pochwalić, ponieważ Luna zaczęła wyprowadzać młode na zewnątrz. Tygrysiątka przeszły pierwszą wizytę lekarską, podczas której oprócz profilaktycznych zabiegów i szczepień, została określona

ZOO jest OTWARTE - zasady zwiedzaniaZOO jest OTWARTE - zasady zwiedzania

Można nas odwiedzać codziennie (również we wszystkie dni świąteczne oraz niehandlowe niedziele) w godz. 9:00 - 19:00 (wejście do godz. 18:00). Ze względów bezpieczeństwa, zalecamy zakup biletów wstępu przez internet lub płatność kartą płatniczą. AKTUALNE ZASADY ZWIEDZANIA ZOO:

Spis powszechny!Spis powszechny!

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem a główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.

Renowacja hotelu dla dzikich zapylaczyRenowacja hotelu dla dzikich zapylaczy

Miło nam poinformować Was, że odnowiliśmy już nasz hotel dla owadów w kształcie liter ZOO, który stoi w dolnej części Ogrodu, między stawami. To część naszego projektu pt. ?Owady do zadań specjalnych czyli o zapylaczach i innych owadach pożytecznych? realizowanego dzięki środkom, które pozyskało Towarzystwo Przyjaciół ZOO z Fundacji ?Fundusz Grantowy dla Płocka?, w ramach X edycji konkursu grantowego.

Światowy Dzień OceanówŚwiatowy Dzień Oceanów

Czy wiecie, że według naukowców plankton roślinny odpowiada za produkcję od 50 do 80% tlenu na naszej planecie czyli co drugi, a nawet dwa z twoich trzech oddechów zawdzięczasz oceanom?

Napis ZOO na Wzgórzu TumskimNapis ZOO na Wzgórzu Tumskim

Zauważyliście już, że panorama Wzgórza Tumskiego uległa zmianie? Właśnie zniknął napis ZOO, który przez ponad 20 lat w hollywoodzkim stylu witał wszystkich gości wjeżdżających do Płocka starym mostem.

Międzynarodowy Dzień ZiemiMiędzynarodowy Dzień Ziemi

Od ponad roku nasze życie zdominowała pandemia koronawirusa, ale 22 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Ziemi pomyślmy trochę inaczej o naszej planecie, która jest jednym wielkim żywym organizmem, gdzie wszystko jest ze sobą powiązane, a człowiek jest jednym z elementów tej sieci powiązań.

[1] [2] [3]       następna strona


^ do góry