Aktualności « powrót

 
Wiejskie Klimaty w ZOOWiejskie Klimaty w ZOO

W niedzielę - 6 sierpnia odbyła się rodzinna impreza pn. "Wiejskie Klimaty w ZOO". W tym dniu w płockim ZOO zapanował bardzo swojski klimat. Staraliśmy się przybliżyć kulturę ludową oraz ginące już zawody takie jak: wikliniarstwo, plecionkarstwo czy garncarstwo. W ramach edukacji zoologicznej, nasi goście mogli poznać zwierzęta gospodarskie, które coraz częściej dzieciom w mieście znane są tylko z filmów i książek.

Jedyna taka noc - ZOONOOOC!Jedyna taka noc - ZOONOOOC!

Po raz piąty płockie ZOO otworzyło swoje bramy, aby 999 osób mogło poznać nocne życie Ogrodu. Czy było zupełnie cicho? Czy wręcz przeciwnie - ZOO ożyło po zmroku? Tego z pewnością doświadczyli wszyscy uczestnicy tej wyjątkowej imprezy.Zainteresowanie niecodziennym (bo nocnym ?) zwiedzaniem ZOO było tak ogromne, że licznik dostępnych formularzy pikował w dół niczym sokół wędrowny. Nikogo nawet nie odstraszył siąpiący co jakiś czas deszczyk.

Konkurs fotograficzny ZŁAP RYBKĘ NA FOTKĘKonkurs fotograficzny ZŁAP RYBKĘ NA FOTKĘ

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. W tym roku wdzięcznymi modelami będą stworzenia wodne zamieszkujące nasze akwaria. Jest o co powalczyć! Nagrodą główną w kategorii dzieci jest kompletny zestaw akwarystyczny a dla dorosłych rower miejski. Zapraszamy!!!

Defibrylator ratujący życie w naszym ZOODefibrylator ratujący życie w naszym ZOO

Płocki Ogród Zoologiczny, to kolejna jednostka organizacyjna Urzędu Miasta Płocka, w której zlokalizowany został defibrylator Zoll AED Plus. Urządzenie umieszczono w budynku ochrony (przy głównym wejściu do ZOO) i w razie potrzeby dostępne jest przez 24 godziny na dobę. Pracownicy Ogrodu pełniący dyżury, są odpowiednio przeszkoleni do udzielania pierwszej pomocy.

Mobilny przewodnik po ZOOMobilny przewodnik po ZOO

Płockie ZOO dołączyło do innowacyjnej aplikacji mobilnej 📱 PointFinder. Aplikacja posłuży Państwu jako nowoczesny przewodnik. Kolorowa, interaktywna mapa pozwoli naszym gościom zaplanować zwiedzanie oraz umożliwi szybkie i łatwe dotarcie do każdego zakątka naszego Ogrodu.

Rarytasy płockiego ZOORarytasy płockiego ZOO

Pod koniec października wydaliśmy książeczkę o najbardziej atrakcyjnych, najrzadszych i osobliwych zwierzętach naszego Ogrodu pt. „Rarytasy płockiego ZOO”. Oferujemy Państwu możliwość bliższego poznania 22 gatunków, które są fascynujące pod wieloma względami. Prawie wszystkie wpisane są na Czerwoną Listę gatunków zagrożonych wyginięciem IUCN. Mamy nadzieję, że dzięki nowemu wydawnictwu zachwycicie się Państwo pięknem i różnorodnością dzikiej przyrody, która w wielu miejscach świata ginie bezpowrotnie.

Dodatkowe kanały sprzedaży biletów do ZOODodatkowe kanały sprzedaży biletów do ZOO

Uprzejmie informujemy, iż w naszym ZOO uruchomiliśmy internetową sprzedaż biletów. Zakupu biletów można dokonywać również w biletomatach, używając kart płatniczych (zbliżeniowo albo tradycyjnie na kod PIN) lub gotówki (monetami i banknotami).

Najwyższy czas działać - 2⁰C to granica !Najwyższy czas działać - 2⁰C to granica !

Naukowcy są zgodni, że gdy średnia temperatura atmosfery przy powierzchni ziemi i oceanów podwyższy się o więcej niż 2⁰C (globalne ocieplenie), spowoduje to tragiczne w skutkach zmiany, które wpłyną na życie ludzi, przyrodę i różnorodność biologiczną. W ramach kampanii EAZA „Dwa bieguny, jeden świat” (ang. „Pole to Pole”) zbierane są podpisy pod petycją wzywającą do redukcji emisji CO₂. Podpisując petycję wspieramy kampanię i domagamy się zaangażowania ze strony rządów krajowych oraz Unii Europejskiej, aby wspierały wszelkie działania, które mogą pomóc utrzymać globalne ocieplenie poniżej granicy 2⁰C.

[1] [2]       następna strona


^ do góry