Aktualności « powrót

 
Rozstrzygnięcie konkursu SKRZYDLACI ŚPIEWACYRozstrzygnięcie konkursu SKRZYDLACI ŚPIEWACY

Dziękujemy za wszystkie nadesłane rzeźby smiley Technika konkursu nie była łatwa, jednak poradziliście sobie z nią wyśmienicie! Cieszymy się, że podczas tworzenia rękodzieł poznaliście i wiernie odtworzyliście wiele gatunków ptaków śpiewających Azji lub Europy.

Zimowe harce w ZOOZimowe harce w ZOO

W niedzielę 09 grudnia zaprosiliśmy gości na "Zimowe harce w ZOO - W drodze na Północ". Na uczestników imprezy czekało mnóstwo ciekawych atrakcji: manufaktura ekologicznych ozdób świątecznych - warsztaty plastyczne: śnieżyca w słoiku, kula śniegowa, bombki, kartki świąteczne

Trasa Zimowego Zwiedzania ZOOTrasa Zimowego Zwiedzania ZOO

Zapraszamy do płockiego ZOO na rodzinny spacer specjalnie opracowaną Trasą Zimowego Zwiedzania. Po drodze można będzie zobaczyć m.in.: daniele, żurawie mandżurskie, renifery, pantery śnieżne, tygrysy syberyjskie, makaki japońskie, foki szare, pandy małe czy puszczyki mszarne.

Konkurs na rzeźbę SKRZYDLACI ŚPIEWACY nadal trwa!Konkurs na rzeźbę SKRZYDLACI ŚPIEWACY nadal trwa!

Zachęcamy wszystkich młodych artystów do wykonania rzeźby przedstawiającej ptaka śpiewającego. Wszystkie prace dostarczone do płockiego ZOO do dnia 4 grudnia 2018 r. wezmą udział w konkursie.

Wystawa National Geographic Photo ArkWystawa National Geographic Photo Ark

W płockim ZOO prezentowana jest niezwykle ciekawa wystawa fotograficzna pt. National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków, która jest efektem projektu Joela Sartore amerykańskiego fotografa z National Geographic. Goście odwiedzający nasze ZOO mogą oglądać wystawę bez dodatkowych opłat. Celem projektu było stworzenie arki zdjęć

Patronat magazynu AKWARIUMPatronat magazynu AKWARIUM

Z wielką radością informujemy, iż Magazyn AKWARIUM objął patronat medialny nad naszymi ekspozycjami Akwarium i Herpetarium. To jedyny ogólnopolski dwumiesięcznik akwarystyczny, przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych hobbystów. Oprócz artykułów dotyczących hodowli ryb, ślimaków czy krewetek, a także uprawy roślin wodnych oraz nowych trendów w akwarystyce, czytelnicy znajdą w nim wywiady z osobowościami akwarystyki polskiej i światowej, przydatne wiadomości encyklopedyczne, informacje o nowinkach sprzętowych i technicznych, aktualności, recenzje, testy oraz reportaże z całego globu.

ALTANA DLA MAŁYCH SSAKÓWALTANA DLA MAŁYCH SSAKÓW

Wszystkie młode mamy i ich pociechy mają do swojej dyspozycji ALTANĘ DLA MAŁYCH SSAKÓW. Symboliczne przecięcie wstęgi przez naszego Sponsora - Bambi - wszystko dla mamy i dziecka oraz dyrektora ZOO Krzysztofa Kelmana, odbyło się w obecności członkiń płockiego Klubu Kangura oraz wielu zebranych gości. ALTANA DLA MAŁYCH SSAKÓW, to zaciszne miejsce zlokalizowane w centralnej części Ogrodu, w którym młoda mama będzie mogła w spokoju nakarmić swoją pociechę piersią. Na uczestników czekało sporo atrakcji np. symulator porodu i pokazy pierwszej pomocy, konsultacje z położną, doradcą macierzyńskim i fizjoterapeutą dziecięcym. Wśród rodzinnych konkursów z nagrodami

Defibrylator ratujący życie w naszym ZOODefibrylator ratujący życie w naszym ZOO

Płocki Ogród Zoologiczny, to kolejna jednostka organizacyjna Urzędu Miasta Płocka, w której zlokalizowany został defibrylator Zoll AED Plus. Urządzenie umieszczono w budynku ochrony (przy głównym wejściu do ZOO) i w razie potrzeby dostępne jest przez 24 godziny na dobę. Pracownicy Ogrodu pełniący dyżury, są odpowiednio przeszkoleni do udzielania pierwszej pomocy.

[1] [2]       następna strona


^ do góry