Aktualności « powrót

 
Festiwal Baniek MydlanychFestiwal Baniek Mydlanych

Już w niedzielę 27 maja w naszym ZOO odbędzie się Festiwal Baniek Mydlanych. Odwiedzający będą mieli okazję przenieść się do świata wielkich tęczowych bąbli mydlanych. Czekają na Was nie tylko pokazy, ale i warsztaty. Każdy będzie miał możliwość spróbować swoich sił i oddać się szalonej zabawie wśród mydlanych kulek. Stanowiska wraz sprzętem i darmowym płynem do puszczania ogromnych baniek będą do Waszej dyspozycji!

Wystawa Wildlife Photographer of the YearWystawa Wildlife Photographer of the Year

Serdecznie zapraszamy do podziwiania w naszym ZOO plenerowej wystawy Wildlife Photographer of the Year, której organizatorami są dwie brytyjskie instytucje, szczycące się swoimi dokonaniami w odkrywaniu, propagowaniu i ochronie rozmaitości życia na Ziemi BBC oraz Natural History Museum w Londynie. Składa się ona z 60 najciekawszych fotografii z 15 ostatnich lat edycji najbardziej prestiżowego w dziedzinie fotografii przyrodniczej konkursu, prezentującego najlepsze na świecie fotografie natury (na ostatnią edycję zgłoszono 50 tys. zdjęć, wykonanych przez ponad 4 tys. fotografów z 95 krajów).

Zapisy na Wieczór Marzeń w ZOOZapisy na Wieczór Marzeń w ZOO

Już po raz 14., serdecznie zapraszamy do udziału w "Wieczorze Marzeń w ZOO". Impreza odbędzie się w środę 30 maja 2018 roku, od godziny 18:00. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie: 24 366 05 17 lub mailowo: dorota.raniszewska@zoo.plock.pl, najpóźniej do dnia 23 maja 2018 r. Każdemu niepełnosprawnemu dziecku mogą towarzyszyć rodzice lub opiekunowie oraz rodzeństwo.

Konkurs fotograficzny PIĘKNE BO DZIKIEKonkurs fotograficzny PIĘKNE BO DZIKIE

Kochani Zwiedzający nasze ZOO. Zapraszamy Was do udziału w konkursie fotograficznym pn. PIĘKNE BO DZIKIE. Z pewnością spacerując alejkami płockiego Ogrodu ZOOlogicznego, wykonujecie zdjęcia jego mieszkańcom, a w swoich zasobach posiadacie ich całe mnóstwo. Wystarczy wydrukować kilka najlepszych Waszym zdaniem i wysłać na nasz konkurs. Nagrody są atrakcyjne, więc z pewnością warto wziąć w nim udział.

Defibrylator ratujący życie w naszym ZOODefibrylator ratujący życie w naszym ZOO

Płocki Ogród Zoologiczny, to kolejna jednostka organizacyjna Urzędu Miasta Płocka, w której zlokalizowany został defibrylator Zoll AED Plus. Urządzenie umieszczono w budynku ochrony (przy głównym wejściu do ZOO) i w razie potrzeby dostępne jest przez 24 godziny na dobę. Pracownicy Ogrodu pełniący dyżury, są odpowiednio przeszkoleni do udzielania pierwszej pomocy.

Najwyższy czas działać - 2?C to granica !Najwyższy czas działać - 2?C to granica !

Naukowcy są zgodni, że gdy średnia temperatura atmosfery przy powierzchni ziemi i oceanów podwyższy się o więcej niż 2?C (globalne ocieplenie), spowoduje to tragiczne w skutkach zmiany, które wpłyną na życie ludzi, przyrodę i różnorodność biologiczną. W ramach kampanii EAZA ?Dwa bieguny, jeden świat? (ang. ?Pole to Pole?) zbierane są podpisy pod petycją wzywającą do redukcji emisji CO?. Podpisując petycję wspieramy kampanię i domagamy się zaangażowania ze strony rządów krajowych oraz Unii Europejskiej, aby wspierały wszelkie działania, które mogą pomóc utrzymać globalne ocieplenie poniżej granicy 2?C.

Mobilny przewodnik po ZOOMobilny przewodnik po ZOO

Płockie ZOO dołączyło do innowacyjnej aplikacji mobilnej 📱 PointFinder. Aplikacja posłuży Państwu jako nowoczesny przewodnik. Kolorowa, interaktywna mapa pozwoli naszym gościom zaplanować zwiedzanie oraz umożliwi szybkie i łatwe dotarcie do każdego zakątka naszego Ogrodu.

Rarytasy płockiego ZOORarytasy płockiego ZOO

Pod koniec października wydaliśmy książeczkę o najbardziej atrakcyjnych, najrzadszych i osobliwych zwierzętach naszego Ogrodu pt. „Rarytasy płockiego ZOO”. Oferujemy Państwu możliwość bliższego poznania 22 gatunków, które są fascynujące pod wieloma względami. Prawie wszystkie wpisane są na Czerwoną Listę gatunków zagrożonych wyginięciem IUCN. Mamy nadzieję, że dzięki nowemu wydawnictwu zachwycicie się Państwo pięknem i różnorodnością dzikiej przyrody, która w wielu miejscach świata ginie bezpowrotnie.

[1] [2]       następna strona


^ do góry