Aktualności « powrót

 
Niezwykle cenne narodziny Niezwykle cenne narodziny

Miesiąc maj przyniósł nam bardzo miłe niespodzianki. Na świecie powitaliśmy dwa wyjątkowe zwierzaki: osiołka somalijskiego oraz gibbona ungko. Obydwa gatunki znajdują się na liście zagrożonych wyginięciem. Osiołek somalijski stawia pierwsze kroki na wybiegu i poznaje swoje stado

87. urodziny Marty oraz Dzień Bioróżnorodności87. urodziny Marty oraz Dzień Bioróżnorodności

Nasza aligatorzyca Marta skończyła 87 lat! Zgodnie z tradycją seniorkę odwiedziło mnóstwo gości, którzy życzyli jej wielu kolejnych jubileuszy. Były prezenty, występy, tort dla Marty oraz jej gości. Specjalnie na tę okazję przybyli tak szacowni goście jak posłanka na Sejm RP Pani Elżbieta Gapińska oraz prezydent Miasta Płocka Pan Andrzej Nowakowski. Tak wiele miłych słów i wrażeń z pewnością starczy Marcie na cały kolejny rok.

Konkurs fotograficzny ZŁAP RYBKĘ NA FOTKĘKonkurs fotograficzny ZŁAP RYBKĘ NA FOTKĘ

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. W tym roku wdzięcznymi modelami będą stworzenia wodne zamieszkujące nasze akwaria. Jest o co powalczyć! Nagrodą główną w kategorii dzieci jest kompletny zestaw akwarystyczny a dla dorosłych rower miejski. Zapraszamy!!!

Akwaria już czynne!Akwaria już czynne!

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania nowej ekspozycji akwarystycznej. ZOO jest czynne codziennie, również we wszystkie dni świąteczne i Nowy Rok w godzinach 9:00 – 16:00 (kasa do godz. 15:00). W akwariach zobaczymy faunę rodzimych wód, jak i zwierząt ze wszystkich kontynentów Świata.

Defibrylator ratujący życie w naszym ZOODefibrylator ratujący życie w naszym ZOO

Płocki Ogród Zoologiczny, to kolejna jednostka organizacyjna Urzędu Miasta Płocka, w której zlokalizowany został defibrylator Zoll AED Plus. Urządzenie umieszczono w budynku ochrony (przy głównym wejściu do ZOO) i w razie potrzeby dostępne jest przez 24 godziny na dobę. Pracownicy Ogrodu pełniący dyżury, są odpowiednio przeszkoleni do udzielania pierwszej pomocy.

Mobilny przewodnik po ZOOMobilny przewodnik po ZOO

Płockie ZOO dołączyło do innowacyjnej aplikacji mobilnej 📱 PointFinder. Aplikacja posłuży Państwu jako nowoczesny przewodnik. Kolorowa, interaktywna mapa pozwoli naszym gościom zaplanować zwiedzanie oraz umożliwi szybkie i łatwe dotarcie do każdego zakątka naszego Ogrodu.

Rarytasy płockiego ZOORarytasy płockiego ZOO

Pod koniec października wydaliśmy książeczkę o najbardziej atrakcyjnych, najrzadszych i osobliwych zwierzętach naszego Ogrodu pt. „Rarytasy płockiego ZOO”. Oferujemy Państwu możliwość bliższego poznania 22 gatunków, które są fascynujące pod wieloma względami. Prawie wszystkie wpisane są na Czerwoną Listę gatunków zagrożonych wyginięciem IUCN. Mamy nadzieję, że dzięki nowemu wydawnictwu zachwycicie się Państwo pięknem i różnorodnością dzikiej przyrody, która w wielu miejscach świata ginie bezpowrotnie.

Dodatkowe kanały sprzedaży biletów do ZOODodatkowe kanały sprzedaży biletów do ZOO

Uprzejmie informujemy, iż w naszym ZOO uruchomiliśmy internetową sprzedaż biletów. Zakupu biletów można dokonywać również w biletomatach, używając kart płatniczych (zbliżeniowo albo tradycyjnie na kod PIN) lub gotówki (monetami i banknotami).

[1] [2]       następna strona


^ do góry