Aktualności « powrót

 
Konkurs plastyczny CO ŻYJE W WIŚLE?Konkurs plastyczny CO ŻYJE W WIŚLE?

Czy wiesz jakie organizmy żyją w Wiśle? Jeśli tak, to świetnie! Jeśli nie, to doskonała okazja aby się o tym dowiedzieć. Weź udział w naszym konkursie plastycznym "Co żyje w Wiśle?" Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły dlatego w sposób szczególny nawiązujemy do Królowej Polskich Rzek-Wisły.

Konkurs fotograficzny ZŁAP RYBKĘ NA FOTKĘKonkurs fotograficzny ZŁAP RYBKĘ NA FOTKĘ

UWAGA! PRZEDŁUŻAMY TERMIN SKŁADANIA PRAC DO KOŃCA WRZEŚNIA! W tym roku wdzięcznymi modelami są stworzenia wodne zamieszkujące nasze akwaria. Jest o co powalczyć! Nagrodą główną w kategorii dzieci jest kompletny zestaw akwarystyczny a dla dorosłych rower miejski. Zapraszamy!!!

Mistrzostwa Europy Gupika 2017Mistrzostwa Europy Gupika 2017

W dniach 9-10 września 2017 r., odbył się Konkurs Mistrzostw Europy Gupika w Kategorii Par, który płockie ZOO oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Akwarystów Hodowców Ryb Żyworodnych Klub Poecilia Reticulata zorganizowali po raz trzeci. Równocześnie z konkursem odbyła się wystawa gupika, hodowlanych odmian oraz dzikich gatunków ryb żyworodnych. Pasjonaci akwarystyki mieli możliwość obejrzenia a także zakupu ryb konkursowych oraz okazów prezentowanych na wystawie.

Defibrylator ratujący życie w naszym ZOODefibrylator ratujący życie w naszym ZOO

Płocki Ogród Zoologiczny, to kolejna jednostka organizacyjna Urzędu Miasta Płocka, w której zlokalizowany został defibrylator Zoll AED Plus. Urządzenie umieszczono w budynku ochrony (przy głównym wejściu do ZOO) i w razie potrzeby dostępne jest przez 24 godziny na dobę. Pracownicy Ogrodu pełniący dyżury, są odpowiednio przeszkoleni do udzielania pierwszej pomocy.

Najwyższy czas działać - 2?C to granica !Najwyższy czas działać - 2?C to granica !

Naukowcy są zgodni, że gdy średnia temperatura atmosfery przy powierzchni ziemi i oceanów podwyższy się o więcej niż 2?C (globalne ocieplenie), spowoduje to tragiczne w skutkach zmiany, które wpłyną na życie ludzi, przyrodę i różnorodność biologiczną. W ramach kampanii EAZA ?Dwa bieguny, jeden świat? (ang. ?Pole to Pole?) zbierane są podpisy pod petycją wzywającą do redukcji emisji CO?. Podpisując petycję wspieramy kampanię i domagamy się zaangażowania ze strony rządów krajowych oraz Unii Europejskiej, aby wspierały wszelkie działania, które mogą pomóc utrzymać globalne ocieplenie poniżej granicy 2?C.

Mobilny przewodnik po ZOOMobilny przewodnik po ZOO

Płockie ZOO dołączyło do innowacyjnej aplikacji mobilnej 📱 PointFinder. Aplikacja posłuży Państwu jako nowoczesny przewodnik. Kolorowa, interaktywna mapa pozwoli naszym gościom zaplanować zwiedzanie oraz umożliwi szybkie i łatwe dotarcie do każdego zakątka naszego Ogrodu.

Rarytasy płockiego ZOORarytasy płockiego ZOO

Pod koniec października wydaliśmy książeczkę o najbardziej atrakcyjnych, najrzadszych i osobliwych zwierzętach naszego Ogrodu pt. „Rarytasy płockiego ZOO”. Oferujemy Państwu możliwość bliższego poznania 22 gatunków, które są fascynujące pod wieloma względami. Prawie wszystkie wpisane są na Czerwoną Listę gatunków zagrożonych wyginięciem IUCN. Mamy nadzieję, że dzięki nowemu wydawnictwu zachwycicie się Państwo pięknem i różnorodnością dzikiej przyrody, która w wielu miejscach świata ginie bezpowrotnie.

Dodatkowe kanały sprzedaży biletów do ZOODodatkowe kanały sprzedaży biletów do ZOO

Uprzejmie informujemy, iż w naszym ZOO uruchomiliśmy internetową sprzedaż biletów. Zakupu biletów można dokonywać również w biletomatach, używając kart płatniczych (zbliżeniowo albo tradycyjnie na kod PIN) lub gotówki (monetami i banknotami).

[1] [2]       następna strona


^ do góry