Aktualności « powrót

 
DZIEŃ ZIEMI w ZOODZIEŃ ZIEMI w ZOO

Zapraszamy na DZIEŃ ZIEMI w ZOO, który odbędzie się 28 kwietnia w godz. 12-15 na placu piknikowym na terenie "Grzybka". Impreza będzie miała charakter warsztatów z aktywnym udziałem uczestników. W programie m.in.: Vege zwierzaki, Ceramiczne inspiracje, Tropiciele odpadów, Przyjaciele owadów i wiele innych.

MAJÓWKA w ZOOMAJÓWKA w ZOO

Gdzie przyjemnie spędzić majówkę? Może podczas rodzinnego spaceru na świeżym powietrzu po naszym ZOO... Specjalnie na Państwa życzenie wydłużamy godziny zwiedzania i od 27 kwietnia zapraszamy w godz. 9:00-19:00 (kasa do 18:00). Czeka tu na Was blisko 9 000 zwierząt, które reprezentują 573 gatunki. Pamiętajcie, że ZOO jest czynne codziennie, więc czekamy na Was w tygodniu i od święta. Do ZOObaczenia

Ogłaszamy konkurs fotograficzny - ZEW NATURYOgłaszamy konkurs fotograficzny - ZEW NATURY

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii oraz naszego ZOO do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego, który w tym roku nosi tytuł "ZEW NATURY". Jest o co powalczyć, ponieważ w puli nagród znalazły się aż dwa rowery, zestaw akwarystyczny oraz mnóstwo prezentów takich jak: zaproszenia do ZOO, kina, parku linowego, na pizzę

Patronat magazynu AKWARIUMPatronat magazynu AKWARIUM

Z wielką radością informujemy, iż Magazyn AKWARIUM objął patronat medialny nad naszymi ekspozycjami Akwarium i Herpetarium. To jedyny ogólnopolski dwumiesięcznik akwarystyczny, przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych hobbystów. Oprócz artykułów dotyczących hodowli ryb, ślimaków czy krewetek, a także uprawy roślin wodnych oraz nowych trendów w akwarystyce, czytelnicy znajdą w nim wywiady z osobowościami akwarystyki polskiej i światowej, przydatne wiadomości encyklopedyczne, informacje o nowinkach sprzętowych i technicznych, aktualności, recenzje, testy oraz reportaże z całego globu.

ALTANA DLA MAŁYCH SSAKÓWALTANA DLA MAŁYCH SSAKÓW

Wszystkie młode mamy i ich pociechy mają do swojej dyspozycji ALTANĘ DLA MAŁYCH SSAKÓW. Symboliczne przecięcie wstęgi przez naszego Sponsora - Bambi - wszystko dla mamy i dziecka oraz dyrektora ZOO Krzysztofa Kelmana, odbyło się w obecności członkiń płockiego Klubu Kangura oraz wielu zebranych gości. ALTANA DLA MAŁYCH SSAKÓW, to zaciszne miejsce zlokalizowane w centralnej części Ogrodu, w którym młoda mama będzie mogła w spokoju nakarmić swoją pociechę piersią. Na uczestników czekało sporo atrakcji np. symulator porodu i pokazy pierwszej pomocy, konsultacje z położną, doradcą macierzyńskim i fizjoterapeutą dziecięcym. Wśród rodzinnych konkursów z nagrodami

Defibrylator ratujący życie w naszym ZOODefibrylator ratujący życie w naszym ZOO

Płocki Ogród Zoologiczny, to kolejna jednostka organizacyjna Urzędu Miasta Płocka, w której zlokalizowany został defibrylator Zoll AED Plus. Urządzenie umieszczono w budynku ochrony (przy głównym wejściu do ZOO) i w razie potrzeby dostępne jest przez 24 godziny na dobę. Pracownicy Ogrodu pełniący dyżury, są odpowiednio przeszkoleni do udzielania pierwszej pomocy.

Najwyższy czas działać - 2?C to granica !Najwyższy czas działać - 2?C to granica !

Naukowcy są zgodni, że gdy średnia temperatura atmosfery przy powierzchni ziemi i oceanów podwyższy się o więcej niż 2?C (globalne ocieplenie), spowoduje to tragiczne w skutkach zmiany, które wpłyną na życie ludzi, przyrodę i różnorodność biologiczną. W ramach kampanii EAZA ?Dwa bieguny, jeden świat? (ang. ?Pole to Pole?) zbierane są podpisy pod petycją wzywającą do redukcji emisji CO?. Podpisując petycję wspieramy kampanię i domagamy się zaangażowania ze strony rządów krajowych oraz Unii Europejskiej, aby wspierały wszelkie działania, które mogą pomóc utrzymać globalne ocieplenie poniżej granicy 2?C.

Przewodnik po ZOO dla niewidomychPrzewodnik po ZOO dla niewidomych

Osoby niewidome i słabowidzące mogą wypożyczyć nieodpłatnie w kasie przewodnik po naszym ZOO, napisany alfabetem Braille’a.

[1] [2]       następna strona


^ do góry