Aktualności « powrót

 
Wystawa National Geographic Photo ArkWystawa National Geographic Photo Ark

W płockim ZOO prezentowana jest niezwykle ciekawa wystawa fotograficzna pt. National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków, która jest efektem projektu Joela Sartore amerykańskiego fotografa z National Geographic. Goście odwiedzający nasze ZOO mogą oglądać wystawę bez dodatkowych opłat. Celem projektu było stworzenie arki zdjęć

Mistrzostwa Europy GUPIKA 2018 Mistrzostwa Europy GUPIKA 2018

W dniach 7-9 września 2018 r. w płockim ZOO odbyły się Mistrzostwa Europy Gupika w Kategorii Par. Do konkursu zostało zgłoszonych 242 zestawów ryb przez hodowców z całej Polski oraz 11 krajów Europy. Dodatkową niespodzianką była towarzysząca mistrzostwom strefa edukacyjno - animacyjna dla najmłodszych. Warsztaty plastyczne, kurs zakładania akwarium, konkursy - to tylko niektóre aktywności, które czekały w tym dniu na uczestników wydarzenia

Konkurs na rzeźbę SKRZYDLACI ŚPIEWACYKonkurs na rzeźbę SKRZYDLACI ŚPIEWACY

Zachęcamy wszystkich młodych artystów do wykonania rzeźby przedstawiającej ptaka śpiewającego. Wszystkie prace dostarczone do płockiego ZOO do dnia 30 października 2018r. wezmą udział w konkursie.

Konkurs fotograficzny PIĘKNE BO DZIKIEKonkurs fotograficzny PIĘKNE BO DZIKIE

Kochani Zwiedzający nasze ZOO. Zapraszamy Was do udziału w konkursie fotograficznym pn. PIĘKNE BO DZIKIE. Z pewnością spacerując alejkami płockiego Ogrodu ZOOlogicznego, wykonujecie zdjęcia jego mieszkańcom, a w swoich zasobach posiadacie ich całe mnóstwo. Wystarczy wydrukować kilka najlepszych Waszym zdaniem i wysłać na nasz konkurs. Nagrody są atrakcyjne, więc z pewnością warto wziąć w nim udział.

ALTANA DLA MAŁYCH SSAKÓWALTANA DLA MAŁYCH SSAKÓW

Wszystkie młode mamy i ich pociechy mają do swojej dyspozycji ALTANĘ DLA MAŁYCH SSAKÓW. Symboliczne przecięcie wstęgi przez naszego Sponsora - Bambi - wszystko dla mamy i dziecka oraz dyrektora ZOO Krzysztofa Kelmana, odbyło się w obecności członkiń płockiego Klubu Kangura oraz wielu zebranych gości. ALTANA DLA MAŁYCH SSAKÓW, to zaciszne miejsce zlokalizowane w centralnej części Ogrodu, w którym młoda mama będzie mogła w spokoju nakarmić swoją pociechę piersią. Na uczestników czekało sporo atrakcji np. symulator porodu i pokazy pierwszej pomocy, konsultacje z położną, doradcą macierzyńskim i fizjoterapeutą dziecięcym. Wśród rodzinnych konkursów z nagrodami

Defibrylator ratujący życie w naszym ZOODefibrylator ratujący życie w naszym ZOO

Płocki Ogród Zoologiczny, to kolejna jednostka organizacyjna Urzędu Miasta Płocka, w której zlokalizowany został defibrylator Zoll AED Plus. Urządzenie umieszczono w budynku ochrony (przy głównym wejściu do ZOO) i w razie potrzeby dostępne jest przez 24 godziny na dobę. Pracownicy Ogrodu pełniący dyżury, są odpowiednio przeszkoleni do udzielania pierwszej pomocy.

Najwyższy czas działać - 2?C to granica !Najwyższy czas działać - 2?C to granica !

Naukowcy są zgodni, że gdy średnia temperatura atmosfery przy powierzchni ziemi i oceanów podwyższy się o więcej niż 2?C (globalne ocieplenie), spowoduje to tragiczne w skutkach zmiany, które wpłyną na życie ludzi, przyrodę i różnorodność biologiczną. W ramach kampanii EAZA ?Dwa bieguny, jeden świat? (ang. ?Pole to Pole?) zbierane są podpisy pod petycją wzywającą do redukcji emisji CO?. Podpisując petycję wspieramy kampanię i domagamy się zaangażowania ze strony rządów krajowych oraz Unii Europejskiej, aby wspierały wszelkie działania, które mogą pomóc utrzymać globalne ocieplenie poniżej granicy 2?C.

Przewodnik po ZOO dla niewidomychPrzewodnik po ZOO dla niewidomych

Osoby niewidome i słabowidzące mogą wypożyczyć nieodpłatnie w kasie przewodnik po naszym ZOO, napisany alfabetem Braille’a.

[1] [2]       następna strona


^ do góry