Aktualności « powrót

 
Wieczór Marzeń w ZOO 2019Wieczór Marzeń w ZOO 2019

Już po raz 15., płocki Ogród Zoologiczny zapełnił się wyjątkowymi gośćmi podczas imprezy "Wieczór Marzeń w ZOO". Pierwsza, dwugodzinna część imprezy odbyła się na Placu Piknikowym przy "Grzybku", gdzie uczestników przywitał Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz gospodarz ZOO-Dyrektor Krzysztof Kelman. W tym dniu szalonej zabawy przy radosnych uśmiechach nie było końca.

ZOONOOOCZOONOOOC

BRAK MIEJSC ZOON

Pierwsza para lwiatek złotych w płockim ZOO Pierwsza para lwiatek złotych w płockim ZOO

W maju 2019 roku, po raz pierwszy w historii naszego ZOO, rozpoczęliśmy hodowlę lwiatek złotych. 9 - letni samiec przyjechał z angielskiego ZOO Bristol. Dołączyła do niego 7 - letnia samica, którą otrzymaliśmy z węgierskiego ZOO Szeged. Bardzo liczymy na to, iż para przypadnie sobie do gustu i pojawią się młode, które z uwagi na niską liczebność tego gatunku, są bardzo pożądane. ?Złotą parę? można już podziwiać w pomieszczeniu wewnętrznym Pawilonu Tamaryn i Marmozet.

Nowe domki dla sikorNowe domki dla sikor

Płocki ogród zoologiczny jest miejscem, gdzie można spotkać nie tylko zwierzęta egzotyczne, ale także wolno żyjące. O niektóre z nich szczególnie warto zawalczyć, by zadomowiły się właśnie na naszym terenie. Należą do nich sikory. Te niezwykle pożyteczne ptaki są bardzo skuteczne w walce ze szkodliwymi owadami. Dzięki ich obecności nie ma potrzeby stosowania chemicznych środków owadobójczych, gdyż sikory bardzo chętnie rozprawią się ze szkodnikami dokuczającymi krzewom i drzewom. Każdy mądry ogrodnik wie, że warto mieć sikory za sąsiadów.

Ogłaszamy konkurs fotograficzny - ZEW NATURYOgłaszamy konkurs fotograficzny - ZEW NATURY

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii oraz naszego ZOO do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego, który w tym roku nosi tytuł "ZEW NATURY". Jest o co powalczyć, ponieważ w puli nagród znalazły się aż dwa rowery, zestaw akwarystyczny oraz mnóstwo prezentów takich jak: zaproszenia do ZOO, kina, parku linowego, na pizzę

Patronat magazynu AKWARIUMPatronat magazynu AKWARIUM

Z wielką radością informujemy, iż Magazyn AKWARIUM objął patronat medialny nad naszymi ekspozycjami Akwarium i Herpetarium. To jedyny ogólnopolski dwumiesięcznik akwarystyczny, przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych hobbystów. Oprócz artykułów dotyczących hodowli ryb, ślimaków czy krewetek, a także uprawy roślin wodnych oraz nowych trendów w akwarystyce, czytelnicy znajdą w nim wywiady z osobowościami akwarystyki polskiej i światowej, przydatne wiadomości encyklopedyczne, informacje o nowinkach sprzętowych i technicznych, aktualności, recenzje, testy oraz reportaże z całego globu.

ALTANA DLA MAŁYCH SSAKÓWALTANA DLA MAŁYCH SSAKÓW

Wszystkie młode mamy i ich pociechy mają do swojej dyspozycji ALTANĘ DLA MAŁYCH SSAKÓW. Symboliczne przecięcie wstęgi przez naszego Sponsora - Bambi - wszystko dla mamy i dziecka oraz dyrektora ZOO Krzysztofa Kelmana, odbyło się w obecności członkiń płockiego Klubu Kangura oraz wielu zebranych gości. ALTANA DLA MAŁYCH SSAKÓW, to zaciszne miejsce zlokalizowane w centralnej części Ogrodu, w którym młoda mama będzie mogła w spokoju nakarmić swoją pociechę piersią. Na uczestników czekało sporo atrakcji np. symulator porodu i pokazy pierwszej pomocy, konsultacje z położną, doradcą macierzyńskim i fizjoterapeutą dziecięcym. Wśród rodzinnych konkursów z nagrodami

Defibrylator ratujący życie w naszym ZOODefibrylator ratujący życie w naszym ZOO

Płocki Ogród Zoologiczny, to kolejna jednostka organizacyjna Urzędu Miasta Płocka, w której zlokalizowany został defibrylator Zoll AED Plus. Urządzenie umieszczono w budynku ochrony (przy głównym wejściu do ZOO) i w razie potrzeby dostępne jest przez 24 godziny na dobę. Pracownicy Ogrodu pełniący dyżury, są odpowiednio przeszkoleni do udzielania pierwszej pomocy.

[1] [2]       następna strona


^ do góry