Aktualności « powrót

 
FERIE W ZOO 2019FERIE W ZOO 2019

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych zachęcamy do wizyt w naszym ZOO i udziału w nietypowych zajęciach o zwierzętach. Każdego dnia mamy dla Was inny ciekawy temat.

2 Bieg w Swetrze2 Bieg w Swetrze

Ach co to był za bieg... Tak kolorowo i wesoło, dawno w naszym ZOO nie było. Na starcie zjawiło się 120 osób, którym nie zabrakło kreatywności w doborze stroju, bo główny warunek udziału w biegu był jeden - przebojowy SWETER.

ZOO dla WOŚP 2019ZOO dla WOŚP 2019

W niedzielę 13 stycznia 2019 roku w Orlen Arenie zabiło orkiestrowe serce. Jak zwykle, do akcji włączyło się także płockie ZOO. Nasi opiekunowie zwierząt na czele z dyrektorem ZOO, prezentowali swoich egzotycznych podopiecznych. Dodatkowo na aukcjach internetowych można było wylicytować kilka niecodziennych atrakcji jak np. indywidualne zwiedzanie akwariów, karmienie najmniejszych małpek, udział w karmieniu fok czy roczny karnet wstępu do ZOO

Trasa Zimowego Zwiedzania ZOOTrasa Zimowego Zwiedzania ZOO

Zapraszamy do płockiego ZOO na rodzinny spacer specjalnie opracowaną Trasą Zimowego Zwiedzania. Po drodze można będzie zobaczyć m.in.: daniele, żurawie mandżurskie, renifery, pantery śnieżne, tygrysy syberyjskie, makaki japońskie, foki szare, pandy małe czy puszczyki mszarne.

Patronat magazynu AKWARIUMPatronat magazynu AKWARIUM

Z wielką radością informujemy, iż Magazyn AKWARIUM objął patronat medialny nad naszymi ekspozycjami Akwarium i Herpetarium. To jedyny ogólnopolski dwumiesięcznik akwarystyczny, przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych hobbystów. Oprócz artykułów dotyczących hodowli ryb, ślimaków czy krewetek, a także uprawy roślin wodnych oraz nowych trendów w akwarystyce, czytelnicy znajdą w nim wywiady z osobowościami akwarystyki polskiej i światowej, przydatne wiadomości encyklopedyczne, informacje o nowinkach sprzętowych i technicznych, aktualności, recenzje, testy oraz reportaże z całego globu.

ALTANA DLA MAŁYCH SSAKÓWALTANA DLA MAŁYCH SSAKÓW

Wszystkie młode mamy i ich pociechy mają do swojej dyspozycji ALTANĘ DLA MAŁYCH SSAKÓW. Symboliczne przecięcie wstęgi przez naszego Sponsora - Bambi - wszystko dla mamy i dziecka oraz dyrektora ZOO Krzysztofa Kelmana, odbyło się w obecności członkiń płockiego Klubu Kangura oraz wielu zebranych gości. ALTANA DLA MAŁYCH SSAKÓW, to zaciszne miejsce zlokalizowane w centralnej części Ogrodu, w którym młoda mama będzie mogła w spokoju nakarmić swoją pociechę piersią. Na uczestników czekało sporo atrakcji np. symulator porodu i pokazy pierwszej pomocy, konsultacje z położną, doradcą macierzyńskim i fizjoterapeutą dziecięcym. Wśród rodzinnych konkursów z nagrodami

Defibrylator ratujący życie w naszym ZOODefibrylator ratujący życie w naszym ZOO

Płocki Ogród Zoologiczny, to kolejna jednostka organizacyjna Urzędu Miasta Płocka, w której zlokalizowany został defibrylator Zoll AED Plus. Urządzenie umieszczono w budynku ochrony (przy głównym wejściu do ZOO) i w razie potrzeby dostępne jest przez 24 godziny na dobę. Pracownicy Ogrodu pełniący dyżury, są odpowiednio przeszkoleni do udzielania pierwszej pomocy.

Najwyższy czas działać - 2?C to granica !Najwyższy czas działać - 2?C to granica !

Naukowcy są zgodni, że gdy średnia temperatura atmosfery przy powierzchni ziemi i oceanów podwyższy się o więcej niż 2?C (globalne ocieplenie), spowoduje to tragiczne w skutkach zmiany, które wpłyną na życie ludzi, przyrodę i różnorodność biologiczną. W ramach kampanii EAZA ?Dwa bieguny, jeden świat? (ang. ?Pole to Pole?) zbierane są podpisy pod petycją wzywającą do redukcji emisji CO?. Podpisując petycję wspieramy kampanię i domagamy się zaangażowania ze strony rządów krajowych oraz Unii Europejskiej, aby wspierały wszelkie działania, które mogą pomóc utrzymać globalne ocieplenie poniżej granicy 2?C.

[1] [2]       następna strona


^ do góry