Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

 
Kolorowe trojaczki - ary zieloneKolorowe trojaczki - ary zielone

W pawilonie ptaków tropikalnych wykluły się trzy ary zielone. To już piąty przychówek naszej pary. Po raz drugi z rzędu możemy się cieszyć aż trzema pisklętami

Wiosenne narodzinyWiosenne narodziny

6 i 24 kwietnia urodziły się zebry Hartmanna. To wielkie wydarzenie ponieważ jest to gatunek ginący, objętym Europejskim Programem Hodowli Gatunków Zagrożonych Wyginięciem i każde narodziny są na wagę złota.

Nowi mieszkańcy - tamaryny dwubarwneNowi mieszkańcy - tamaryny dwubarwne

W dniu 29 kwietnia do pawilonu tamaryn i marmozet przybył kolejny gatunek – tamaryny dwubarwne. Dwa samce przyjechały z francuskiego ZOO w Miluzie.

Nowe zwierzęta w naszej dżungliNowe zwierzęta w naszej dżungli

W naszej ekspozycji imitującej tropikalny las deszczowy, zwanej „dżunglą”, można spotkać motyle, żółwie czerwonolice i brazylijskie, węża tajwańskiego i gupiki w oczku wodnym. Chcieliśmy, aby mieszkały w niej również ptaki, ale niełatwym zadaniem było znalezienie atrakcyjnych gatunków, które czułyby się tam dobrze, a jednocześnie nie były zagrożeniem dla znajdujących się w „dżungli” roślin i zwierząt, w szczególności motyli.

Nowi mieszkańcy ZOO PłockNowi mieszkańcy ZOO Płock

W piątek 13-go grudnia 2013 r. do naszego ZOO przybyły nowe zwierzęta, które zostały nam przekazane przez trzy francuskie Ogrody Zoologiczne. Pierwszym z nich jest piękny samiec lamparta perskiego o imieniu Orlando.

Amor - nowy król ZOOAmor - nowy król ZOO

19 listopada 2013 r. do płockiego Ogrodu Zoologicznego przyjechał samiec lwa o imieniu Amor. Ma 4 lata i urodził się w warszawskim ZOO. Mimo młodego wieku, prezentuje się wyjątkowo okazale.

Nowi wyjątkowi mieszkańcy ZOONowi wyjątkowi mieszkańcy ZOO

Płocki Ogród Zoologiczny wzbogacił się o cztery nowe gatunki zwierząt: gibbony czapniki, żołny, dudki oraz sowy włochatki. Para gibbonów czapników zamieszkała na wyspie w dolnej części ZOO, którą do niedawna zajmowały gibbony ungko.

poprzednia strona[1] ... [4] [5] [6] [7]       następna strona


^ do góry