Kup bilet on-line

Aktualności « powrót

Nowe domki dla sikor

Płocki ogród zoologiczny jest miejscem, gdzie można spotkać nie tylko zwierzęta egzotyczne, ale także wolno żyjące. O niektóre z nich szczególnie warto zawalczyć, by zadomowiły się właśnie na naszym terenie. Należą do nich sikory. Te niezwykle pożyteczne ptaki są bardzo skuteczne w walce ze szkodliwymi owadami. Dzięki ich obecności nie ma potrzeby stosowania chemicznych środków owadobójczych, gdyż sikory bardzo chętnie rozprawią się ze szkodnikami dokuczającymi krzewom i drzewom. Każdy mądry ogrodnik wie, że warto mieć sikory za sąsiadów.

Z tej okazji nasza ZOOlogiczna ekipa pojawiła się w Leroy Merlin, gdzie z pomocą pracowników sklepu wykonała od podstaw kilkanaście budek lęgowych dla tych ptaków. W płockim oddziale Leroy Merlin to nie pierwszyzna, gdyż sklep słynie z wielu ciekawych charytatywnych projektów, wspomagając np. schronisko dla psów, towarzystwa przyjaciół zwierząt, placówki edukacyjne czy płocki wolontariat. To pierwsza lecz nie ostatnia nasza wizyta w Leroy Merlin, gdyż akcje budowania M1 dla sikor będziemy powtarzać. Dzięki podjętej współpracy zaplanowaliśmy już kolejne wspólne realizacje jak np. wiaty dla makaków japońskich czy altankę dla tapira malajskiego.

Choć trudno w to uwierzyć, sikora każdego dnia zjada więcej owadów niż wynosi waga jej ciała! Czyni tak nie dlatego, że jest łakoma, ale musi ciągle uzupełniać energię potrzebną do życia. Wszystkim właścicielom ogrodów polecamy, aby zamiast chemicznej walki ze szkodnikami, zaprzyjaźnić się z sikorkami :-)

AktualnościAktualnościAktualnościAktualności
 
AktualnościAktualnościAktualnościAktualności
 
AktualnościAktualnościAktualnościAktualności
 

^ do góry