Kup bilet on-line

Edukacja « powrót

Nasza oferta

Wizyta w ZOO to niezastąpiona forma kontaktu z żywą przyrodą

Dział Edukacji płockiego ZOO prowadzi zajęcia w różnych formach. Grupy zwiedzających, które chcą skorzystać z zajęć dydaktycznych, proszone są o wcześniejsze dokonanie rezerwacji pod nr tel.: 24 366 05 17.

Nasza oferta w tym zakresie obejmuje:

1. Lekcje w ZOO
Zajęcia edukacyjne prowadzone są w oparciu o programy dydaktyczne, scenariusze zajęć i aktywność uczestników. Oprócz wiedzy podstawowej z zakresu biologii czy systematyki gatunków, poprzez spotkania z żywą przyrodą przekazujemy wiedzę o ochronie całych ekosystemów, bioróżnorodności, zrównoważonym rozwoju i zmianach klimatycznych.
 
Opłata – 300 zł od grupy + obowiązujące bilety wstępu do ZOO. Czas trwania – ok. 45 min. (maksymalnie 25 osób w grupie, grupa osób z orzeczeniem o niepełnosprawności do 15 osób) 

2. Lekcje w ZOO w języku angielskim lub z elementami języka angielskiego
Zajęcia edukacyjne prowadzone są w oparciu o programy dydaktyczne, scenariusze zajęć i aktywność uczestników. 
 
Opłata – 350 zł od grupy + obowiązujące bilety wstępu do ZOO. Czas trwania – ok. 45 min. (maksymalnie 15 osób w grupie) 

3. Zwiedzanie ZOO z przewodnikiem - RARYTASY PŁOCKIEGO ZOO
Godzinny spacer z przewodnikiem, który przedstawia dzieciom prezentowane w naszym Ogrodzie zwierzęta - te najważniejsze, bo największe, najrzadsze, najpiękniejsze, czy najstarsze i najdziwniejsze, odpowiada na pytania i wyjaśnia wątpliwości.

Opłata – 250 zł od grupy + obowiązujące bilety wstępu do ZOO. Czas trwania – 1 godz. (maksymalnie 30 osób w grupie). 

4. Zwiedzanie ZOO z przewodnikiem 
Spacer z przewodnikiem, który przedstawia dzieciom prezentowane w naszym Ogrodzie zwierzęta, odpowiada na pytania i wyjaśnia wątpliwości.

Opłata – 300 zł od grupy + obowiązujące bilety wstępu do ZOO. Czas trwania – 1 godz. 45 minut (maksymalnie 30 osób w grupie). 
 
5. Zwiedzanie ZOO z przewodnikiem w języku angielskim
Spacer z przewodnikiem, który przedstawia dzieciom prezentowane w naszym Ogrodzie zwierzęta, odpowiada na pytania i wyjaśnia wątpliwości.

Opłata – 350 zł od grupy + obowiązujące bilety wstępu do ZOO. Czas trwania – 1 godz. 45 min. (maksymalnie 15 osób w grupie). 
 
 
 

3. Zajęcia wyjazdowe (na terenie powiatu płockiego)
Organizujemy także pogadanki w szkołach, przedszkolach itp. Takim spotkaniom, z uwagi na przepisy weterynaryjne, nie towarzyszą żywe zwierzęta. Pracownik ZOO opowiada o zwierzętach, pokazuje eksponaty, m.in. skóry, poroża, odpowiada na różne pytania podczas swobodnej dyskusji z dziećmi.
 
Opłata – 350 zł / 45 min.

Na terenie Ogrodu Zoologicznego (w sezonie) znajdują się punkty gastronomiczne,
które oferują m.in.: zapiekanki, hot-dogi, hamburgery, napoje, lody, gofry.


 

Dział Edukacji płockiego ZOO realizuje również kampanie, wystawy, konkursy i imprezy specjalne oraz redaguje wydawnictwa i oprawę dydaktycznę wybiegów i ekspozycji w ZOO.

Tablice dydaktyczne umieszczone przy wybiegach pozwalają zwiedzającym poznać nasze zwierzęta, ich biologię, zachowania i zagrożenia dla przetrwania gatunków w naturze. Na terenie ogrodu w różnych miejscach są interaktywne urządzenia, dzięki którym poprzez zabawę dzieci zdobywają wiedzę zoologiczną.

Wielką popularnością u naszych najmłodszych gości cieszy się MINI ZOO, gdyż daje możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami gospodarskimi, które dzieciom w mieście znane są tylko z filmów i książek. To ważne miejsce w edukacji przyrodniczej dzieci.

Wszystkich odwiedzających nasz Ogród zachęcamy do codziennych obserwacji śniadania w ptaszarni (9.15), karmienia tapira (10.00), lunchu ryb drapieżnych (11.00), karmienia surykatek (12.00), treningu i karmienia fok (godz.13:00), pokazu jedzenia słoni (13.30) oraz obiadu żółwi i legwanów (14.00). Natomiast w soboty i niedziele o godz.11:30 odbywają się pokazy gadów, płazów i bezkręgowców w Pawilonie Herpetarium.

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi atrakcjami naszego ZOO w dziale ATRAKCJE, bo w ZOO zabawa nierozerwalnie wiąże się z edukacją.


^ do góry