Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

 
Urodził się osiołek somalijskiUrodził się osiołek somalijski

6 sierpnia na świat przyszedł osioł somalijski. Jest to gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem, a jego liczebność w naturze szacuje się na kilkaset sztuk. W ciągu ostatnich 12 miesięcy osiołki somalijskie przyszły na świat tylko w 8 ogrodach zoologicznych na świecie. Na wolności osły somalijskie (Equus africanus somaliensis) występują jedynie na Półwyspie Somalijskim i w Etiopii. Są nieco większe od osła domowego i doskonale przystosowane do życia w trudnych pustynnych warunkach. Głównym zagrożeniem dla tego zagrożonego gatunku jest człowiek i zmiany klimatyczne. Osły somalijskie w Polsce hodowane są tylko w Ogrodzie Zoologicznym w Płocku, Zamościu i w Warszawie.

Kocie szaleństwo - urodziły się pantery śnieżne Kocie szaleństwo - urodziły się pantery śnieżne

Pantery śnieżne (Panthera uncia), których wybieg sąsiaduje z wybiegiem tygrysów syberyjskich, postanowiły nie być gorsze i również u nich pojawiło się potomstwo. To pierwszy przychówek panterzej pary - samicy Basiry i samca Dextera. Zwiedzający z pewnością widywali przytulone zwierzęta, które zapałały do siebie ogromną sympatią od momentu gdy połączono je w Płocku w 2019 roku. Po dokładnie dwóch latach mamy owoc tej miłości w postaci przepięknych bliźniaczych kociąt płci męskiej.

Płockie ZOO z akredytacją EAZAPłockie ZOO z akredytacją EAZA

Szanowni Państwo. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż po przebytej kontroli, Komisja ds. Członkostwa i Etyki Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, przyznała Miejskiemu Ogrodowi Zoologicznemu w Płocku akredytację EAZA. Płockie ZOO zostało ocenione pozytywnie i otrzymało dalsze pełne członkostwo w szeregach najlepszych ogrodów zoologicznych i akwariów w Europie. To ogromny zaszczyt, gdy praca całego naszego ZOOlogicznego zespołu jest wysoko oceniona, a przede wszystkim doceniona.

Żurawie bliźniakiŻurawie bliźniaki

Mieszkająca w naszym ZOO para żurawi mandżurskich (Grus japonensis) doczekała się dwóch piskląt. Maluchy wykluły się 26 maja. Ten zagrożony wyginięciem gatunek jest jednym z najrzadszych na świecie. Żurawie łączą się ze sobą na całe życie i uważane są za symbol odwagi oraz wierności. W naszym Ogrodzie żurawie mandżurskie hodowane są od roku 2002 i obecnie jest to jedyna aktywnie rozmnażającą się para w Polsce.

Laya - nowa mieszkanka płockiego ZOO  Laya - nowa mieszkanka płockiego ZOO

Oto Laya - młodziutka panda mała, która właśnie przybyła do Płocka z francuskiego Parc Animalier Dauvergne. Laya ma niespełna rok i dołączyła do 4,5 letniego Hariego, który od kilku miesięcy czekał na nową partnerkę. Poprzednia samica Zetka, była już staruszką i pożegnaliśmy ją w ubiegłym roku. Dożyła 12 lat, które dla pand małych są bardzo sędziwym wiekiem. Nowa mieszkanka okazała się bardzo przyjaźnie nastawiona zarówno do swojego towarzysza, jak i do opiekunów. Teraz Laya poznaje swój wybieg i układa sobie relacje z Harim.

URODZIŁY SIĘ DWA TYGRYSKI SYBERYJSKIEURODZIŁY SIĘ DWA TYGRYSKI SYBERYJSKIE

Sensacyjne wieści z płockiego ZOO! Po raz pierwszy szczęśliwymi rodzicami została para naszych tygrysów: 6-letnia LUNA i 10-letni CYCERO. Pasiaste maluchy przyszły na świat z końcem kwietnia. Luna do tej pory skrzętnie ukrywała swoje dzieci przed oczami opiekunów i nie odstępowała ich na krok. Pierwsze tygodnie po narodzinach są niezwykle ważne w odchowie młodych, więc musieliśmy zapewnić im spokój i cierpliwie poczekać, aż matka pozwoli zbliżyć się do swoich dzieci. Dziś możemy się już nimi pochwalić, ponieważ Luna zaczęła wyprowadzać młode na zewnątrz. Tygrysiątka przeszły pierwszą wizytę lekarską, podczas której oprócz profilaktycznych zabiegów i szczepień, została określona

Nowe zwierzęta - jesień 2020 r.Nowe zwierzęta - jesień 2020 r.

Za oknem szaro buro i ponuro, a w naszym ZOO zrobiło się bardzo kolorowo. To za sprawą nowych barwnych mieszkańców: ROGOWĘŻY BOULENGERA, GOŁĘBI NIKOBARSKICH oraz PYTONA KRÓTKOOGONOWEGO. Wszystkie gatunki są zagrożone wyginięciem i znajdują się na Czerwonej Liście IUCN. Pierwszy z nich to

[1] [2] [3] ... [9]      następna strona


^ do góry