Kup bilet on-line

Aktualności « powrót

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Od ponad roku nasze życie zdominowała pandemia koronawirusa, ale 22 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Ziemi pomyślmy trochę inaczej o naszej planecie,  która jest jednym wielkim żywym organizmem, gdzie wszystko jest ze sobą powiązane, a człowiek jest jednym z elementów tej sieci powiązań. Powinniśmy cały czas pamiętać o tym, że zamieszkujemy naszą biosferę na równi ze wszystkimi innymi gatunkami i jak pisał Antoine de Saint-Exupery „ Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci”. Nie tylko raz w roku, ale codziennie dbajmy więc o Ziemię, na której wszystko jest ze sobą powiązane i chociaż problemy świata są coraz bardziej złożone, to rozwiązania są często zdumiewająco proste. Ważne okazują się nasze codzienne zachowania. Dla dobra Ziemi:

  1. Segreguj śmieci.
  2. Nie marnuj i nie wyrzucaj jedzenia.
  3. Kupuj świadomie nie tylko artykuły spożywcze, ale również np. ubrania. Przemysł odzieżowy to największy truciciel naszej planety, dlatego warto przyjrzeć się zawartości swojej szafy i dobrze zastanowić przed zakupem kolejnego T-shirta.
  4. Naprawiaj zamiast wyrzucać.
  5. Wszędzie staraj się szukać wielorazowych zamienników. Nie korzystaj z jednorazowych plastikowych toreb, sztućców i słomek.

 

Z okazji Dnia Ziemi przygotowaliśmy też dla Was zabawę edukacyjną.  Od 22 kwietnia przez najbliższe kilka dni w kasie przy wejściu do ZOO czekają specjalne karty z zadaniami do wykonania, a przy wyjściu za dobre odpowiedzi otrzymacie nagrody. Spacer po ZOO jest przy tym świetną okazją, by pomyśleć o całej zależności sieci życia na Ziemi i na własnej skórze doświadczyć fascynacji pięknem natury.  Zapraszamy.


^ do góry