Kup bilet on-line

Aktualności « powrót

Napis ZOO na Wzgórzu Tumskim

Zauważyliście już, że panorama Wzgórza Tumskiego uległa zmianie? Właśnie zniknął napis ZOO, który przez ponad 20 lat  w hollywoodzkim stylu witał wszystkich gości wjeżdżających do Płocka starym mostem.

Po kilkudziesięciu latach wymagał już renowacji. Spokojnie! Wkrótce wróci na swoje miejsce. Przejdzie poważny lifting i w odświeżonej formie będzie świecił jeszcze jaśniej. Ogromne litery trzeba było demontować z podnośnika,   a sprawę utrudniało umiejscowienie napisu przy samej skarpie. Tej skomplikowanej operacji podjęli się profesjonaliści z firmy Unigraf.

Niestety nie udało się uratować tamarynki, która do tej pory „biegała” po napisie. Tak się składa, że małe małpki żyją  w naturze właśnie ok 20 lat, więc   jej żywot dobiegł końca i można powiedzieć, że odeszła ze starości. Jej miejsce zajmie więc inne zwierzę, które będzie symbolem ZOO. Macie już swoje typy kto może nim być?

Na czas renowacji napisu, w jego miejscu zawisł okolicznościowy baner z okazji zbliżającego się jubileuszu 70-lecia powstania ZOO. Wkrótce o nim usłyszycie.

AktualnościAktualnościAktualnościAktualności
 
AktualnościAktualnościAktualnościAktualności
 
AktualnościAktualnościAktualnościAktualności
 

^ do góry