Kup bilet on-line

Aktualności « powrót

ZOObacz od środka co robią człowieki w ZOO

Dzięki wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku oraz dofinansowaniu ze środków Miasta Płocka mamy zaszczyt zaprosić Was do obejrzenia cyklu 6 filmów pt. „ZOObacz od środka co robią człowieki w ZOO”, w których przybliżymy Wam pracę poszczególnych działów naszego ZOO. 

Czy podczas spaceru w ZOO zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się w miejscach niedostępnych dla zwiedzających – na zapleczach budynków i wybiegów, w biurach? Co robią przez cały dzień pracownicy ogrodu zoologicznego? A może Wam samym marzy się praca w takim miejscu i zastanawiacie się, na czym właściwie polega? Jakie cechy i kompetencje powinien mieć opiekun zwierząt w ZOO?

Czy podczas spaceru w ZOO zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się w miejscach niedostępnych dla zwiedzających np. na zapleczach budynków i wybiegów? Co robią przez cały dzień pracownicy ogrodu zoologicznego? A może Wam samym marzy się praca w takim miejscu i zastanawiacie się, na czym właściwie polega? Ogród Zoologiczny jest miejscem wyjątkowym, w którym często najciekawsze rzeczy dzieją się na zapleczach ukrytych przed wzrokiem zwiedzających. To właśnie tam opiekunowie przygotowują posiłki dla swoich podopiecznych, obserwują czy wszystko z nimi w porządku, sprzątają po nich i dbają o ich zdrowie. Na zapleczach zwierzęta rozmnażają się, bawią i odpoczywają. To tu przeprowadzane są także treningi medyczne czy zabiegi weterynaryjne. 

Miłego oglądania :-)

W odcinku pierwszym – Herpetarium, czyli odkrywamy tajemnice pracy z gadami, płazami
i bezkręgowcami:

 

W drugim odcinku przenosimy się do Akwarium, by z bliska przyjrzeć się pracy opiekunów ryb
i innych wodnych organizmów:

 

W trzecim odcinku dziś odwiedzimy dział Ssaków drapieżnych, by z bliska przyjrzeć się pracy opiekunów dużych kotów i fok szarych:

 

W czwartym odcinku poznacie dział Dużych ssaków, takich jak słonie, żyrafy czy tapir, oraz tajniki pracy naszych opiekunów przy tych zwierzętach.

 

W piątym odcinku poznacie pracę opiekunów działu ptaków, którzy wprowadzą Was w świat swoich pierzastych podopiecznych.

 

W odcinku szóstym opowiemy o pracy działów pobocznych - związanych ze zwierzętami w sposób niebezpośredni, ale również bardzo ważnych.


^ do góry