Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Wykaz gatunków / Ssaki

Foka szara
Halichoerus grypus

                    Codziennie o godzinie 13:00 można obserwować trening medyczny, w którym uczestniczą nasze foki. Trening medyczny to mało inwazyjna metoda poskramiania, której głównym celem jest osiągnięcie akceptacji obecności człowieka przez zwierzę, podporządkowanie się czynnościom, które wykonuje człowiek oraz wykonywanie jego poleceń. Skutkiem tego jest możliwość oceny kondycji zwierzęcia z bliska, przyzwyczajenie do dotyku, pobierania materiału do badań laboratoryjnych czy podanie leków. W praktyce wygląda to następująco: opiekun sygnalizuje rozpoczęcie treningu, przywołuje fokę po imieniu, po podaniu odpowiedniej komendy foka powinna podejść do swojego targetu, następnie po wykonaniu polecenia foka dostaje nagrodę w postaci śledzia. Opiekun sygnalizuje koniec treningu.

Zobacz trening medyczny w płockim ZOO. 

Każda z fok, podobnie jak ludzie, miewa swoje lepsze i gorsze dni. Nie zawsze mają ochotę na trening, dlatego w ich imieniu prosimy o wyrozumiałość.

                  Bubi lubi  aportować piłkę. Czasami zdarza się mu zapomnieć, że powinien ją odnieść do opiekuna i zamiast tego pływa z piłką dookoła basenu popisując się swoimi umiejętnościami przed publicznością. Selma jest ostrożna, czujna i płoszy się jeśli zauważy gwałtowny ruch. 

                  Podczas treningu może się zdarzyć, że foka czegoś się przestraszy, czasami jest to jakiś dźwięk, czasami ruch - wtedy, na skutek swojej szybkiej ucieczki do basenu potrafi od stóp do głów ochlapać swojego opiekuna wzburzoną wodą

Zapraszamy do oglądania naszych podopiecznych na żywo!

Nasze zwierzęta / Wykaz gatunków / SsakiNasze zwierzęta / Wykaz gatunków / SsakiNasze zwierzęta / Wykaz gatunków / SsakiNasze zwierzęta / Wykaz gatunków / Ssaki
 

^ do góry