Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

Amor - nowy król ZOO

19 listopada 2013 r. do płockiego Ogrodu Zoologicznego przyjechał samiec lwa o imieniu Amor. Ma 4 lata i urodził się w warszawskim ZOO. Mimo młodego wieku, prezentuje się wyjątkowo okazale. Od razu zyskał sympatię i zainteresowanie naszych samic Fiony i Lali. Warszawscy opiekunowie, którzy przekazali nam swojego młodzieńca, podkreślają jego odwagę i temperament. Amor zastąpił lwa Bączka, który w naszym ZOO dożył sędziwego wieku i przez 17 lat był ulubieńcem publiczności.

Z Ogrodu Zoologicznego w Warszawie przyjechali również nowi mieszkańcy pawilonu herpetarium: kameleony jemeńskie (Chamaeleo calyptratus) i węże jaskiniowe (Elaphe taeniura ridleyi).  Nowe gatunki zostały sprowadzone w związku z przygotowywaniem nowoczesnych ekspozycji gadów. Kameleon jemeński jest jednym z większych przedstawicieli swojej rodziny; w obliczu zagrożenia w sposób charakterystyczny dla wszystkich kameleonów szybko potrafi zmienić barwę swego ciała. Węże jaskiniowe są przedstawicielami azjatyckich gatunków węży. Charakteryzują się ciekawym sposobem polowania, polegającym na chwytaniu latających w jaskiniach nietoperzy.

W transporcie nowego króla ZOO i pozostałych zwierząt, pomogła firma Budmat Auto, wypożyczając jedno ze swoich lwich aut – Peugeota Boxera.

Nasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlane
 
Nasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlane
 
Nasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlane

^ do góry