Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

Nowe zwierzęta w naszej dżungli

W naszej ekspozycji imitującej tropikalny las deszczowy, zwanej „dżunglą”, można spotkać motyle, żółwie czerwonolice i brazylijskie, węża tajwańskiego i gupiki w oczku wodnym.  Chcieliśmy, aby mieszkały w niej również ptaki, ale niełatwym zadaniem było znalezienie atrakcyjnych gatunków, które czułyby się tam dobrze, a jednocześnie nie były zagrożeniem dla znajdujących się w „dżungli” roślin i zwierząt, w szczególności motyli.

Ostatecznie w połowie lutego zamieszkały u nas jedne z najmniejszych gołębiowatych -  gołąbki diamentowe (Geopelia cuneata), a z początkiem marca - amadynki długosterne (Poephila acuticauda) z rodziny wróblowatych. Głównym pokarmem obu gatunków jest ziarno, ale także larwy niektórych owadów.

Zarówno amadynki długosterne, jak i gołąbki diamentowe czują się bardzo dobrze w naszej małej „dżungli”. Zachęcamy do uważnej obserwacji tych niewielkich ptaszków, kryjących się najczęściej w listowiu.

Miłośników bezkregowców natomiast ucieszy fakt, że tuż przy ścieżce stanął wydrążony pień, w którym zamieszkały 2 afrykańskie gatunki: kruszczyce, Pachnoda flaviventris oraz okazałe ślimaki lądowe Archachatina marginata.

Nasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlane
 
Nasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlane
 
Nasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlane

^ do góry