Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

Nowi mieszkańcy ZOO

Do mieszkających w płockim ZOO czterech klaczy zebr Hartmanna (Equus zebra hartmannae) dołączył ogier o imieniu Baldwin. 14 – letni samiec został nam przekazany z ZOO Berlin. Zebry Hartmanna to gatunek ginący, objęty Europejskim Programem Hodowli Gatunków Zagrożonych Wyginięciem. W Polsce prezentowane są tylko w Płocku, Opolu i Wrocławiu. Gatunek ten jest bardzo wytrzymały na brak wody, w jej poszukiwaniu może wędrować nawet kilka dni.

Z Ogrodu Zoologicznego we Frankfurcie nad Menem przyjechały bazyliszki płatkogłowe (Basiliscus plumifrons). To nadrzewny gatunek jaszczurki, zamieszkujący tropikalne lasy Ameryki Środkowej. Dorosłe osobniki dorastają do ok. 90 cm i wyglądają bardzo atrakcyjnie. Są soczyście zielone i posiadają charakterystyczny płetwowaty grzebień na grzbiecie i ogonie. Ozdoby te są szczególnie dobrze rozwinięte u samców. Do naszego ZOO przyjechało 12 bardzo młodych osobników, które gdy podrosną zostaną umieszczone w terrarium ekspozycyjnym.

Z Frankfurtu otrzymaliśmy również kraski (Coracias garrulus) i dudki (Upupa epops). Nowe ptaki dołączą do przebywających już w naszym ZOO osobników, co w przyszłości przełoży się na rozwój ich hodowli i pozwoli czynnie chronić zagrożone gatunki europejskiej awifauny.

Zwierzęta przyjechały 4. i 5. listopada 2014 r.

 

Nasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlane
 
Nasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlane
 

^ do góry