Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

Nowe zwierzęta - ibisy szkarłatne i urson

W nocy z 4 na 5 grudnia 2014 r. dotarły do nas nowe okazy zwierząt. Są to samiec ursona (Erethizon dorsatum) i  6 szt. ptaków,  młodych ibisów szkarłatnych inaczej purpurowych (Eudocimus ruber). 9 miesięczny samiec ursona, o dość oryginalnie brzmiącym imieniu Pemberton, przybył do naszej  5 letniej samicy z Ogrodu Zoologicznego w Antwerpii. Na razie odpoczywa po trudach podróży, ale wkrótce para zostanie połączona.

Tym samym transportem przywieziono z niemieckiego Natur Zoo w Rheine ibisy szkarłatne, które są jeszcze właściwie z  powodu młodego wieku (mają zaledwie kilka miesięcy) brązowe, ale z upływem czasu będą się wybarwiać na intensywny kolor adekwatny do nazwy. Ten gatunek ibisów będziemy eksponować w płockim Zoo po raz pierwszy. Ptak ten występuje w północnej części Ameryki Południowej, od Kolumbii po deltę Amazonki. Zamieszkuje przybrzeżne mokradła, zarośla mangrowe, laguny, ujścia i rozlewiska rzek. Gniazduje w dużych koloniach w koronach drzew i wysokich zaroślach. Charakterystyczny długi, wygięty dziób ułatwia mu wyszukiwanie w mule i płytkiej wodzie pokarmu, który stanowią kraby, mięczaki, owady, robaki, małe płazy i ryby. Liczebność ibisów spada z powodu utraty środowiska i z tego powodu gatunek jest umieszczony na Czerwonej Liście. Ptaki będzie można podziwiać wiosną na nowym wybiegu dla ptaków wodnych w pobliżu Pawilonu Herpetarium.

Transport nowych zwierząt był możliwy dzięki uprzejmości firmy BudmatAuto, która wypożyczyła nam samochód i sfinansowała podróż.

www.wiadomosci.onet.pl/warszawa/nowe-egzotyczne-okazy-w-plockim-zoo

 

Nasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlane
 

^ do góry