Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

Narodziny daniela

Na wybiegu danieli pojawił się nowy członek stada. Maluch, który urodził się 6 czerwca 2015 r., na razie unika towarzystwa i bardzo skutecznie potrafi się ukryć. Tylko wprawne oko dostrzeże białe plamki na brązowym futerku pomiędzy zaroślami. Może i Wam się to uda?

Przypomnijmy, iż parę tych zwierząt, jako dar dla naszego Ogrodu, przekazał Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski wraz z Małżonką.

Gatunek ten pochodzi z krajów śródziemnomorskich i Azji Mniejszej. Ze względu na introdukcję (wprowadzenie obcego gatunku pochodzącego z innego geograficznie regionu, jako nowego elementu danej biocenozy), można je spotkać także w innych rejonach świata, również w Polsce. Samiec posiada szerokie, łopatowate poroże, które co roku zrzuca. Środowiskiem występowania danieli są rzadkie lasy i ich obrzeża, pola uprawne oraz łąki przy lasach. Żeruje przeważnie w nocy. Pożywienie zwierząt stanowią rośliny zielne, młode gałęzie drzew i krzewów, mchy oraz porosty. 

Fot. 2-7 - Marek Michalski

Nasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlane
 
Nasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlane

^ do góry