Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

Nowy mieszkaniec - renifer fiński

Do mieszkającej w naszym ZOO pary reniferów fińskich Reni i Ferka, dołączyła młoda samica. Zwierzę przekazał nam czeski Ogród Zoologiczny w Pradze. Roczna łania już zaaklimatyzowała się w Płocku i bardzo dobrze czuje się w towarzystwie swojej nowej rodziny.
Na wybiegu reniferów pojawiło się też dziwnie wyglądające urządzenie. W naturze samce, które potrzebują rywala do walki, walczą ze sobą m.in. w obronie stada, o swoje terytorium lub rywalizując o samice.  Przyrząd, który zamontowano z myślą o Ferku, ma mu pomóc w wyładowaniu nadmiaru energii.

Nowa mieszkanka płockiego Ogrodu nie ma jeszcze imienia, więc jeśli chcecie nam pomóc, wpisujcie propozycje
w komentarzach na naszym facebookowym profilu.

W warunkach naturalnych renifery fińskie, zwane też leśnymi, zamieszkują w Finlandii i Rosji. W obu krajach liczebność tych zwierząt szacowana jest łącznie na ok. 8700 osobników. To największy, a zarazem jedyny zagrożony wyginięciem podgatunek renifera. Obecnie Finlandia i Rosja współpracują w ramach programu reintrodukcji renifera leśnego. Podgatunek ten objęty jest Dyrektywą Środowiskową Unii Europejskiej. Został też wpisany na Czerwoną listę gatunków ginących zarówno w Finlandii, gdzie liczba reniferów leśnych szacowana jest na ok. 2200 oraz w Rosji, gdzie żyje ok. 6500 osobników.

Nasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlane
 

^ do góry