Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

Międzynarodowa Konferencja GOODEID WORKING GROUP

W dniach 6-8 października 2017 r. w płockim ZOO miała miejsce VIII Międzynarodowa Konferencja GOODEID WORKING GROUP. W spotkaniu poświęconym rybom z rodziny żyworódkowatych Goodeidae oraz piękniczkowatych Poeciliidae udział wzięło 26 osób z 10 krajów, m.in. z Portugalii, Francji, Anglii, Norwegii, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Czech i Niemiec. Wśród uczestników były osoby ze świata nauki, ichtiolodzy, pracownicy ogrodów zoologicznych oraz uczelni wyższych.  

Podczas konferencji odbyły się prezentacje dotyczące procesów hodowli ryb, a także prowadzonych programów reintrodukcji (ponowne wprowadzenie gatunków zwierząt na dawne miejsca ich występowania, w celu odbudowania populacji). Dyskusje dotyczyły również działań mających na celu poszukiwanie nowych gatunków i stanowisk występowania ryb żyworodnych na Wyżynie Meksykańskiej.

Na zakończenie konferencji zaplanowano zwiedzanie Płocka z jego głównymi atrakcjami turystycznymi. Nasze miasto zrobiło bardzo pozytywne wrażenie na uczestnikach, z których część przyjechała do Polski po raz pierwszy w życiu.

Nasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlane

^ do góry