Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

Ptasie wieści z ZOO

W płockim Ogrodzie znacznie powiększyła się ptasia rodzina. Z Izraela przybyły ary szafirowe. Te barwne papugi to prawdziwy rarytas, są bowiem jednymi z najbardziej zagrożonych zwierząt na świecie. Światowa Czerwona Księga IUCN klasyfikuje je w kategorii CR (krytycznie zagrożone wyginięciem). Szacuje się, iż w miejscu występowania tych ptaków na wolności (Departament Beni w Boliwii) występuje tylko około 300 osobników. Mamy nadzieję, iż nasza niezwykła młoda para po osiągnięciu dojrzałości płciowej doczeka się potomstwa a tym samym przyczyni się do ochrony gatunku przed zagładą.  
Z Ogrodu Zoologicznego Amneville we Francji otrzymaliśmy młodą samicę szpaka balijskiego. Jeśli ptaki połączą się w parę, to już wkrótce ucieszą nas nowym przychówkiem. Szpaki balijskie to podobnie jak ary szafirowe, ptaki skrajnie zagrożone wyginięciem i każde potomstwo tego gatunku jest na wagę złota.
Nowym mieszkańcem naszego ZOO jest również samica sowy śnieżnej, którą otrzymaliśmy z Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Samica dołączyła już do samca, który na pewno ucieszył się z towarzystwa.
Na koniec z radością informujemy, że nasz wybieg kaczuszek zyskał na atrakcyjności dzięki dwóm nowym gatunkom, przekazanym od kolegów z ZOO Warszawa. Mowa tu o parach hełmiatek i oharów. Kaczki stanowią tegoroczny przychówek warszawskiego ZOO a od dnia dzisiejszego można je oglądać na naszej ekspozycji.

Nasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlaneNasze zwierzęta / Aktualności hodowlane
 
Nasze zwierzęta / Aktualności hodowlane

^ do góry