Kup bilet on-line

Edukacja « powrót

Współpraca z uczelniami wyższymi

Zajęcia dla studentów europejskich studiów magisterskich Erasmus Mundus

Relacja zdjęciowa z zajęć przeprowadzonych w naszym ZOO dla grupy studentów europejskich studiów magisterskich Erasmus Mundus "Geo-information Science and Earth Observation for Environmental Modelling and Management (GEM)" realizowanych przez Uniwersytet Warszawski.

W naszym ZOO odbyło się bardzo interesujące anglojęzyczne spotkanie na temat roli ogrodów zoologicznych w ochronie przyrody oraz podstaw prawnych i organizacyjnych funkcjonowania ogrodów w Europie i na świecie. W zajęciach prowadzonych przez Kierownika Działu Dydaktycznego - Dorotę Raniszewską uczestniczyło 24 studentów pochodzących z następujących krajów: Indie, Kolumbia, Hiszpania, Szwecja, Ukraina, Serbia, Ghana, Chiny, Peru, Etiopia, Rosja, USA, Nepal, Wietnam, Wielka Brytania, Chorwacja.

Studenci byli przesympatyczni, bardzo otwarci, zainteresowani tematyką zajęć, zadawali wiele pytań i żywo dyskutowali. Było nam bardzo miło gościć geografów i ekologów z tak wielu krajów i kontynentów. Cieszymy się, że mogliśmy wzbogacić ich wiedzę na temat udziału ogrodów zoologicznych w ratowaniu zagrożonych gatunków naszej planety.

Edukacja / Współpraca z uczelniami wyższymiEdukacja / Współpraca z uczelniami wyższymiEdukacja / Współpraca z uczelniami wyższymiEdukacja / Współpraca z uczelniami wyższymi
 
Edukacja / Współpraca z uczelniami wyższymiEdukacja / Współpraca z uczelniami wyższymi

^ do góry