Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

 
Najmniejsza małpka świata urodziła bliźniakiNajmniejsza małpka świata urodziła bliźniaki

W pawilonie tamaryn i marmozet, najmniejsza małpka na świecie – pigmejka, urodziła bliźniaki. Dorosłe osobniki mierzą tylko 13 - 16 cm i osiągają wagę do 124 g. Pigmejki są mieszkańcami południowoamerykańskiej dżungli i należą do gatunku zagrożonego wyginięciem.

Nowi mieszkańcy w naszym ZOO Nowi mieszkańcy w naszym ZOO

W naszym ZOO przybyło sporo mieszkańców. Z czeskiego ZOO Děčin przyjechał lori mały. To małpiatka występująca w lasach deszczowych południowo-wschodniej Azji. Jego urokliwą cechą charakterystyczną są duże, okrągłe oczy, umieszczone z przodu głowy. Żywi się głównie owocami, owadami,

Narodziny osiołka somalijskiegoNarodziny osiołka somalijskiego

1 lipca na świat przyszedł osiołek somalijski. Jest to jeden z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie. W naturze żyje nie więcej niż kilkaset sztuk. Nowonarodzony maluch to samica a fakt ten jest niezwykle istotny, gdyż zwiększa szanse na dalsze rozmnażanie tego niezmiernie rzadkiego gatunku.

Wykluły się kolejne pisklęta! Wykluły się kolejne pisklęta!

Po raz pierwszy w naszym ZOO, potomstwa doczekała się para puszczyków mszarnych. Maluchy wyszły już z gniazda i uczą się samodzielności pod czujnym okiem rodziców. Pisklęta można podziwiać w wolierze obok mini-zoo. Puszczyki mszarne

Narodziny danielaNarodziny daniela

Na wybiegu danieli pojawił się nowy członek stada. Maluch, który urodził się 6 czerwca 2015 r., na razie unika towarzystwa i bardzo skutecznie potrafi się ukryć. Tylko wprawne oko dostrzeże białe plamki na brązowym futerku pomiędzy zaroślami. Może i Wam się to uda?

Nowi mieszkańcy - marmozety białeNowi mieszkańcy - marmozety białe

Z holenderskiego Ogrodu Zoologicznego OVERLOON przyjechała do nas para marmozet białych (Callithrix argentata). Jesteśmy jedynym ZOO w Polsce, w którym można podziwiać ten gatunek.

Pisklaki - bliźniakiPisklaki - bliźniaki

Mieszkająca w naszym ZOO para żurawi mandżurskich doczekała się dwóch piskląt. Maluchy wykluły się 18 i 19 maja 2015 r. Ten zagrożony wyginięciem gatunek jest jednym z najrzadszych na świecie.

poprzednia strona[1] [2] [3] [4] [5] ... [7]      następna strona


^ do góry