Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

 
Narodziny gibbonaNarodziny gibbona

Spieszymy z dobrymi wiadomościami, które w obecnych trudnych czasach cieszą szczególnie mocno. Na wyspie w dolnej części ZOO urodził się gibbon czapnik (Hylobates pilea-tus). Maluch przez cały czas wtulony jest w futro matki, która będzie go karmić przez naj-bliższe dwa lata. Obecnie gibbonia rodzina składa się z 18-letniego samca NYAC (urodził się we francuskim ZOO w Miluzie), 13-letniej samicy BETSEN (urodziła się w duńskim ZOO w Randers) i młodej samicy MALIE urodzonej w Płocku w 2018 roku. Maluch jest więc drugim dzieckiem naszej pary, która z wielką opiekuńczością zajmuje się swoim potomstwem.

Narodziny lamparta perskiegoNarodziny lamparta perskiego

Lamparty perskie Sulakhat i Orlando zostały rodzicami. Kociak, który urodził się 23 sierpnia 2020 r. wychodzi już na zewnątrz i nieśmiało poznaje swój wybieg. Wkrótce młode poddane zostanie pierwszym badaniom i profilaktycznym zabiegom lekarskim. Pozwoli to na ustalenie płci malucha i wówczas poprosimy o pomoc w wyborze imienia dla naszej perskiej piękności. Lampart perski jest największym podgatunkiem lamparta.

Konferencja EAZA 2019 Konferencja EAZA 2019

W dniach 17-21 września 2019 r. w Walencji (Hiszpania) odbyło się najważniejsze w roku spotkanie przedstawicieli europejskich ogrodów zoologicznych, doroczna Konferencja EAZA (Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów).

Pierwsza para lwiatek złotych w płockim ZOO Pierwsza para lwiatek złotych w płockim ZOO

W maju 2019 roku, po raz pierwszy w historii naszego ZOO, rozpoczęliśmy hodowlę lwiatek złotych. 9 - letni samiec przyjechał z angielskiego ZOO Bristol. Dołączyła do niego 7 - letnia samica, którą otrzymaliśmy z węgierskiego ZOO Szeged. Bardzo liczymy na to, iż para przypadnie sobie do gustu i pojawią się młode, które z uwagi na niską liczebność tego gatunku, są bardzo pożądane. ?Złotą parę? można już podziwiać w pomieszczeniu wewnętrznym Pawilonu Tamaryn i Marmozet.

Nowe zwierzęta w płockim ZOONowe zwierzęta w płockim ZOO

Mogłoby się wydawać, że jesień i zima to okres, kiedy zwierzęta zapadają w sen i czekają byle do wiosny. Nic równie mylnego! W naszym ZOO ruch nie maleje, a odgłosy nie cichną. Ostatni czas okazał się niezwykle urodzajny w nowych mieszkańców - zarówno tych nowo narodzonych jak i w gatunki, które sprowadziliśmy. Wygląda więc na to, iż warto odwiedzić płocki Ogród Zoologiczny w najbliższym czasie

Międzynarodowa Konferencja GOODEID WORKING GROUPMiędzynarodowa Konferencja GOODEID WORKING GROUP

W dniach 6-8 października 2017 r. w płockim ZOO miała miejsce VIII Międzynarodowa Konferencja GOODEID WORKING GROUP. W spotkaniu poświęconym rybom z rodziny żyworódkowatych Goodeidae oraz piękniczkowatych Poeciliidae udział wzięło 26 osób z 10 krajów m.in. Portugalii, Francji, Anglii, Norwegii, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Czech i Niemiec. Wśród uczestników były osoby ze świata nauki, ichtiolodzy, pracownicy ogrodów zoologicznych oraz uczelni wyższych.

Tapir malajski - jedyne takie zwierzę w PolsceTapir malajski - jedyne takie zwierzę w Polsce

W płockim ZOO zamieszkał tapir malajski - niezwykły zwierzak, jakiego nie ma w żadnym polskim ogrodzie zoologicznym. Niespełna roczny samiec został przekazany przez ZOO w Amsterdamie. Zwierzę występuje w Południowo - wschodniej Azji, od Birmy i Tajlandii do Malezji i Sumatry.

poprzednia strona[1] [2] [3] [4] ... [9]      następna strona


^ do góry