Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2019.

 
WIEJSKIE KLIMATY W ZOOWIEJSKIE KLIMATY W ZOO

W niedzielę - 19 sierpnia odbyła się rodzinna impreza pn. Wiejskie Klimaty w ZOO. W tym dniu w płockim ZOO zapanował bardzo swojski klimat. Staraliśmy się przybliżyć kulturę ludową oraz ginące już zawody takie jak: wikliniarstwo, plecionkarstwo czy garncarstwo. W ramach edukacji zoologicznej, nasi goście mogli poznać zwierzęta gospodarskie, które coraz częściej dzieciom w mieście znane są tylko z filmów i książek.

6. odsłona ZOONOOOC-y już za nami6. odsłona ZOONOOOC-y już za nami

To już chyba tradycja, że z roku na rok coś dzieje się bardziej, lepiej, więcej, ciekawiej. Tym razem pobiliśmy rekord w czasie sprzedaży biletów na naszą imprezę-999 biletów rozeszło się w... 7 minut! Pierwsi ZOONOOOC-owicze ustawili się w kolejce do Ogrodu już kilka godzin wcześniej. Punktualnie o godz. 19:00 dyrektor ZOO Krzysztof Kelman oraz pomysłodawca imprezy Michał T. Łukasiewicz w towarzystwie prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego rozpoczęli odliczanie i zaczęliśmy wpuszczać uśmiechniętych gości.

88 urodziny aligatorzycy Marty88 urodziny aligatorzycy Marty

9 czerwca 2018 r. świętowaliśmy 88. urodziny aligatorzycy Marty. Podczas imprezy przedstawiliśmy historię Marty, a uczestniczące w imprezie dzieci wzięły udział w "krokodylim quizie" z nagrodami. Jak na prawdziwe urodziny przystało, nie zabrakło tortu, a dokładnie dwóch. Jeden składający się z mięsa, ryb oraz krewetek był dla Marty, a drugi - zdecydowanie słodszy i do tego w kształcie krokodyla, przeznaczony dla wszystkich gości, którzy zjawili się by odśpiewać jubilatce STO LAT

Wystawa Wildlife Photographer of the YearWystawa Wildlife Photographer of the Year

W czerwcu 2018 r. można było podziwiać w naszym ZOO plenerową wystawę Wildlife Photographer of the Year, której organizatorami były dwie brytyjskie instytucje, szczycące się swoimi dokonaniami w odkrywaniu, propagowaniu i ochronie rozmaitości życia na Ziemi BBC oraz Natural History Museum w Londynie. Składała się ona z 60 najciekawszych fotografii z 15 ostatnich lat edycji najbardziej prestiżowego w dziedzinie fotografii przyrodniczej konkursu, prezentującego najlepsze na świecie fotografie natury (na ostatnią edycję zgłoszono 50 tys. zdjęć, wykonanych przez ponad 4 tys. fotografów z 95 krajów).

Wieczór Marzeń w ZOO 2018 Wieczór Marzeń w ZOO 2018

Już po raz 14., płocki Ogród Zoologiczny zapełnił się wyjątkowymi gośćmi podczas imprezy Wieczór Marzeń w ZOO. Pierwsza, dwugodzinna część imprezy odbyła się na Placu Piknikowym przy Grzybku, gdzie uczestników przywitał Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz gospodarz ZOO-Dyrektor Krzysztof Kelman. Na scenie zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku oraz dzieci z grupy tanecznej Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku.

Festiwal Baniek MydlanychFestiwal Baniek Mydlanych

W niedzielę 27 maja wspólnie z Agencją Eventową RECON zorganizowaliśmy Festiwal Baniek Mydlanych. Odwiedzający mieli okazję przenieść się do świata wielkich tęczowych bąbli mydlanych. Na najmłodszych czekały nie tylko pokazy, ale i warsztaty. Każdy miał możliwość spróbować swoich sił i oddać się szalonej zabawie wśród mydlanych kulek.

poprzednia strona[1] [2] [3] [4] [5] ... [16]      następna strona


^ do góry