Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2018.

 
Mistrzostwa Europy Gupika 2017Mistrzostwa Europy Gupika 2017

W dniach 9-10 września 2017 r., odbył się Konkurs Mistrzostw Europy Gupika w Kategorii Par, który płockie ZOO oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Akwarystów Hodowców Ryb Żyworodnych Klub Poecilia Reticulata zorganizowali po raz trzeci. Równocześnie z konkursem odbyła się wystawa gupika, hodowlanych odmian oraz dzikich gatunków ryb żyworodnych. Pasjonaci akwarystyki mieli możliwość obejrzenia a także zakupu ryb konkursowych oraz okazów prezentowanych na wystawie.

Wiejskie Klimaty w ZOOWiejskie Klimaty w ZOO

W niedzielę - 6 sierpnia odbyła się rodzinna impreza pn. "Wiejskie Klimaty w ZOO". W tym dniu w płockim ZOO zapanował bardzo swojski klimat. Staraliśmy się przybliżyć kulturę ludową oraz ginące już zawody takie jak: wikliniarstwo, plecionkarstwo czy garncarstwo. W ramach edukacji zoologicznej, nasi goście mogli poznać zwierzęta gospodarskie, które coraz częściej dzieciom w mieście znane są tylko z filmów i książek.

Jedyna taka noc - ZOONOOOC!Jedyna taka noc - ZOONOOOC!

Po raz piąty płockie ZOO otworzyło swoje bramy, aby 999 osób mogło poznać nocne życie Ogrodu. Czy było zupełnie cicho? Czy wręcz przeciwnie - ZOO ożyło po zmroku? Tego z pewnością doświadczyli wszyscy uczestnicy tej wyjątkowej imprezy.Zainteresowanie niecodziennym (bo nocnym ?) zwiedzaniem ZOO było tak ogromne, że licznik dostępnych formularzy pikował w dół niczym sokół wędrowny. Nikogo nawet nie odstraszył siąpiący co jakiś czas deszczyk.

13. Wieczór Marzeń w ZOO13. Wieczór Marzeń w ZOO

2 czerwca 2017 r. w płockim Ogrodzie Zoologicznym odbyła się 13. edycja imprezy dla dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych ?Wieczór marzeń w ZOO?. Uczestników przywitał Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz gospodarz ZOO ? Dyrektor Krzysztof Kelman. Wydarzenie już po raz czwarty wsparła Fundacja ?Fundusz Grantowy dla Płocka?.

87. urodziny Marty oraz Dzień Bioróżnorodności87. urodziny Marty oraz Dzień Bioróżnorodności

Nasza aligatorzyca Marta skończyła 87 lat! Zgodnie z tradycją seniorkę odwiedziło mnóstwo gości, którzy życzyli jej wielu kolejnych jubileuszy. Były prezenty, występy, tort dla Marty oraz jej gości. Specjalnie na tę okazję przybyli tak szacowni goście jak posłanka na Sejm RP Pani Elżbieta Gapińska oraz prezydent Miasta Płocka Pan Andrzej Nowakowski. Tak wiele miłych słów i wrażeń z pewnością starczy Marcie na cały kolejny rok.

EKOSTREFA - Warsztaty ekologiczneEKOSTREFA - Warsztaty ekologiczne

W sobotę 22 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi, na naszych gości czekała EKOSTREFA, czyli ekologiczne warsztaty. W tym dniu wspólnie z firmami RECON oraz LEROY MERLIN bawiliśmy się w ogrodników oraz ekologicznych rzemieślników. Wśród wielu atrakcji

poprzednia strona[1] [2] [3] [4] [5] ... [13]      następna strona


^ do góry