Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2017.

 
Ferie w ZOO 2017 r.Ferie w ZOO 2017 r.

Przez całe ferie zimowe zapraszaliśmy miłośników przyrody na ciekawe zajęcia o zwierzętach. W ramach spotkań przybliżymy wybranych mieszkańców naszego ZOO oraz prezentowaliśmy najciekawsze gatunki ryb.

ZOO dla WOŚP ZOO dla WOŚP

Po raz kolejny płockie ZOO wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której finał odbył się w Orlen Arenie. Zakończyły się też aukcje, w których licytowane były zaproszenia do zwiedzania nowo otwartych akwariów 🐠 w towarzystwie przewodnika 👩 Dzięki Waszej hojności na konto Orkiestry przekazaliśmy 2 556,14 zł. Dziękujemy!

KONKURS na imię dla tygrysicyKONKURS na imię dla tygrysicy

📣UWAGA! KONKURS NA IMIĘ DLA TYGRYSICY ROZSTRZYGNIĘTY! Dzięki pomocy naszych zwiedzających, kocia piękność otrzymała imię LUNA 🐯 Taką propozycję wysłało aż 7 osób, i do nich powędrowały nagrody rzeczowe od sponsora naszych tygrysów – Firmy PKN Orlen. Cała siódemka miała również unikalną możliwość poznania kulis pracy przy zwierzętach drapieżnych. Do konkursu zgłoszono rekordową liczbę - 258 propozycji imion. Dziękujemy za wszystkie maile i zapraszamy do udziału w naszych kolejnych konkursach.

Uroczyste otwarcie akwariówUroczyste otwarcie akwariów

W dniu 22 grudnia 2016 r. oficjalnie otworzyliśmy nowe akwaria. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski wraz z Dyrektorem ZOO Krzysztofem Kelmanem. Wśród zaproszonych gości były media, sponsorzy, partnerzy ZOO oraz osoby uczestniczące w powstaniu tej inwestycji. Nowa ekspozycja przedstawia zarówno faunę rodzimych wód, jak i zwierzęta ze wszystkich kontynentów Świata.

Wizyta Św. Mikołaja z LaponiiWizyta Św. Mikołaja z Laponii

Święty Mikołaj z Rovaniemi 🎅 odwiedził Miasto Płock. Zawitał również do naszego ZOO, skąd pożyczonymi reniferami Reni i Ferkiem, wyruszył w powrotną drogę do odległej Laponii. Świętego pożegnały dzieci z płockich placówek. Zabawy i radości było co niemiara. Mikołaj obiecał, że znów odwiedzi Polskę w Wigilię.

Inauguracja Festiwalu Zorzy PolarnejInauguracja Festiwalu Zorzy Polarnej

Grudzień dopiero co się rozpoczął ale w płockim zoo już pachnie świerkowa choinka. Razem z dziećmi ze szkół podstawowych przystroiliśmy nasze świąteczne drzewko. Spotkanie połączone było z inauguracją piątej edycji Festiwalu Zorzy Polarnej. Bohaterem imprezy był również renifer, który stał się twórczą inspiracją do zrobienia przez dzieci toreb do pakowania prezentów z jego podobizną.

poprzednia strona[1] [2] [3] [4] [5] ... [12]      następna strona


^ do góry