Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2018.

 
Rozstrzygnięcie konkursu CO ŻYJE W WIŚLE?Rozstrzygnięcie konkursu CO ŻYJE W WIŚLE?

Udało się! Łatwo nie było...gdyż otrzymaliśmy aż 367 prac! Emocje podgrzewały atmosferę panującą podczas obrad jury! Jedni jurorzy zwracali szczególną uwagę na samodzielność wykonania pracy, inni na wierne odwzorowanie gatunków wiślanych i ich środowiska? nie bez uwagi uszedł również całościowy wkład w przygotowanie pracy taki jak użyta technika, czy opisy organizmów - szczególnie te własnoręczne smiley Nagrodziliśmy i wyróżniliśmy następujące osoby:

Konkurs ZŁAP RYBKĘ NA FOTKĘ RozstrzygniętyKonkurs ZŁAP RYBKĘ NA FOTKĘ Rozstrzygnięty

Poznaliśmy już zwycięskie prace w konkursie fotograficznym "ZŁAP RYBKĘ NA FOTKĘ". Wręczenie nagród odbyło się w środę 11 października w płockim Ogrodzie Zoologicznym. Nagrodą główną w kategorii DOROŚLI był rower miejski a w kategorii DZIECI kompletny zestaw akwarystyczny marki JUWEL

Mistrzostwa Europy Gupika 2017Mistrzostwa Europy Gupika 2017

W dniach 9-10 września 2017 r., odbył się Konkurs Mistrzostw Europy Gupika w Kategorii Par, który płockie ZOO oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Akwarystów Hodowców Ryb Żyworodnych Klub Poecilia Reticulata zorganizowali po raz trzeci. Równocześnie z konkursem odbyła się wystawa gupika, hodowlanych odmian oraz dzikich gatunków ryb żyworodnych. Pasjonaci akwarystyki mieli możliwość obejrzenia a także zakupu ryb konkursowych oraz okazów prezentowanych na wystawie.

Wiejskie Klimaty w ZOOWiejskie Klimaty w ZOO

W niedzielę - 6 sierpnia odbyła się rodzinna impreza pn. "Wiejskie Klimaty w ZOO". W tym dniu w płockim ZOO zapanował bardzo swojski klimat. Staraliśmy się przybliżyć kulturę ludową oraz ginące już zawody takie jak: wikliniarstwo, plecionkarstwo czy garncarstwo. W ramach edukacji zoologicznej, nasi goście mogli poznać zwierzęta gospodarskie, które coraz częściej dzieciom w mieście znane są tylko z filmów i książek.

Jedyna taka noc - ZOONOOOC!Jedyna taka noc - ZOONOOOC!

Po raz piąty płockie ZOO otworzyło swoje bramy, aby 999 osób mogło poznać nocne życie Ogrodu. Czy było zupełnie cicho? Czy wręcz przeciwnie - ZOO ożyło po zmroku? Tego z pewnością doświadczyli wszyscy uczestnicy tej wyjątkowej imprezy.Zainteresowanie niecodziennym (bo nocnym ?) zwiedzaniem ZOO było tak ogromne, że licznik dostępnych formularzy pikował w dół niczym sokół wędrowny. Nikogo nawet nie odstraszył siąpiący co jakiś czas deszczyk.

13. Wieczór Marzeń w ZOO13. Wieczór Marzeń w ZOO

2 czerwca 2017 r. w płockim Ogrodzie Zoologicznym odbyła się 13. edycja imprezy dla dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych ?Wieczór marzeń w ZOO?. Uczestników przywitał Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz gospodarz ZOO ? Dyrektor Krzysztof Kelman. Wydarzenie już po raz czwarty wsparła Fundacja ?Fundusz Grantowy dla Płocka?.

poprzednia strona[1] [2] [3] [4] [5] ... [13]      następna strona


^ do góry