Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2019.

 
88 urodziny aligatorzycy Marty88 urodziny aligatorzycy Marty

9 czerwca 2018 r. świętowaliśmy 88. urodziny aligatorzycy Marty. Podczas imprezy przedstawiliśmy historię Marty, a uczestniczące w imprezie dzieci wzięły udział w "krokodylim quizie" z nagrodami. Jak na prawdziwe urodziny przystało, nie zabrakło tortu, a dokładnie dwóch. Jeden składający się z mięsa, ryb oraz krewetek był dla Marty, a drugi - zdecydowanie słodszy i do tego w kształcie krokodyla, przeznaczony dla wszystkich gości, którzy zjawili się by odśpiewać jubilatce STO LAT

Wystawa Wildlife Photographer of the YearWystawa Wildlife Photographer of the Year

W czerwcu 2018 r. można było podziwiać w naszym ZOO plenerową wystawę Wildlife Photographer of the Year, której organizatorami były dwie brytyjskie instytucje, szczycące się swoimi dokonaniami w odkrywaniu, propagowaniu i ochronie rozmaitości życia na Ziemi BBC oraz Natural History Museum w Londynie. Składała się ona z 60 najciekawszych fotografii z 15 ostatnich lat edycji najbardziej prestiżowego w dziedzinie fotografii przyrodniczej konkursu, prezentującego najlepsze na świecie fotografie natury (na ostatnią edycję zgłoszono 50 tys. zdjęć, wykonanych przez ponad 4 tys. fotografów z 95 krajów).

Wieczór Marzeń w ZOO 2018 Wieczór Marzeń w ZOO 2018

Już po raz 14., płocki Ogród Zoologiczny zapełnił się wyjątkowymi gośćmi podczas imprezy Wieczór Marzeń w ZOO. Pierwsza, dwugodzinna część imprezy odbyła się na Placu Piknikowym przy Grzybku, gdzie uczestników przywitał Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz gospodarz ZOO-Dyrektor Krzysztof Kelman. Na scenie zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku oraz dzieci z grupy tanecznej Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku.

Festiwal Baniek MydlanychFestiwal Baniek Mydlanych

W niedzielę 27 maja wspólnie z Agencją Eventową RECON zorganizowaliśmy Festiwal Baniek Mydlanych. Odwiedzający mieli okazję przenieść się do świata wielkich tęczowych bąbli mydlanych. Na najmłodszych czekały nie tylko pokazy, ale i warsztaty. Każdy miał możliwość spróbować swoich sił i oddać się szalonej zabawie wśród mydlanych kulek.

Dzień Ziemi w ZOODzień Ziemi w ZOO

W sobotę 21 kwietnia zaprosiliśmy do wspólnego świętowania Światowego Dnia Ziemi. W tym dniu na gości płockiego ZOO czekało mnóstwo ciekawych atrakcji np. ekologiczne warsztaty, podchody po ZOO, ekosadzonki, Dzieciaki Warsztaciaki - czyli własnoręczne tworzenie budek lęgowych dla ptaków oraz wiele innych...

Hydroodkrywca Płockiego ZOOHydroodkrywca Płockiego ZOO

Spotkanie pn. Hydroodkrywca Płockiego ZOO było wydarzeniem nawiązującym do obchodzonego w dniu 22 marca Światowego Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego oraz Światowego Dnia Wody. Impreza miała charakter "pikniku naukowego". Wszystkie przygotowane aktywności były związane ze zwierzętami wodnymi, ich ochroną w środowisku oraz ekologią.

poprzednia strona[1] [2] [3] [4] [5] ... [15]      następna strona


^ do góry