Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2017.

 
KONKURS fotograficzny MAM CIĘ NA OKUKONKURS fotograficzny MAM CIĘ NA OKU

Przedstawiamy zwycięskie prace oraz listę laureatów tegorocznego konkursu, którego tematem była obserwacja. Nagrodą główną był rower miejski ufundowany przez firmę Copi-Flex. Fotografie są prezentowane na wystawie pokonkursowej w Pawilonie Herpetarium płockiego ZOO. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a wszystkim, którzy zgłosili swoje prace dziękujemy za udział!

Mistrzostwa Europy GUPIKA po raz drugiMistrzostwa Europy GUPIKA po raz drugi

W dniach 2-4 września 2016 r., odbył się Konkurs Mistrzostw Europy Gupika w Kategorii Par, który płockie ZOO oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Akwarystów Hodowców Ryb Żyworodnych Klub Poecilia Reticulata zorganizowało po raz drugi. W konkursie o Mistrzostwo Europy rywalizowało 223 par gupika (Poecilia reticulata) z kilku europejskich państw a także z USA i Tajwanu. Konkurs wyłonił zwycięzców w poszczególnych kategoriach: standardach i grupach standardów oraz mistrzów klasyfikacji generalnej.

Kierowco! Nie polujemy na zebrach!Kierowco! Nie polujemy na zebrach!

W dniu 4 września 2016 r. przy wybiegu zebr w naszym ZOO, odbyła się inauguracja kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”. Akcja realizowana jest w ramach programu profilaktycznego dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Jest to projekt zainicjowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Jego celem jest wzbudzenie szczególnej refleksji u kierowców i zmiana ich zachowania w okolicach przejścia dla pieszych.

Wiejskie Klimaty w ZOOWiejskie Klimaty w ZOO

W niedzielę - 7 sierpnia zaprosiliśmy na rodzinną imprezę pn. „Wiejskie Klimaty w ZOO”. W tym dniu zapanował u nas bardzo swojski klimat. Staraliśmy się przybliżyć kulturę ludową oraz ginące już zawody takie jak: wikliniarstwo, plecionkarstwo czy garncarstwo. W ramach edukacji przyrodniczej, nasi goście poznali zwierzęta gospodarskie, które coraz częściej dzieciom w mieście znane są tylko z filmów i książek.

999 osób na ZOONOOOOCY!999 osób na ZOONOOOOCY!

Kolejna ZOONOOOC za nami. W tym roku nasze ZOO dosłownie pękało w szwach! Limit dostępnych miejsc na to wydarzenie został wyczerpany w rekordowo szybkim tempie! Nie ukrywamy, iż cieszy nas takie zainteresowanie imprezą! W czwartej edycji wzięło udział 999 osób. Niektórzy przyjechali specjalnie z najdalszych zakątków Polski takich jak: Dąbrowa Górnicza,

WIECZÓR MARZEŃ W ZOO po raz 12.WIECZÓR MARZEŃ W ZOO po raz 12.

Już po raz 12., zaprosiliśmy do udziału w „Wieczorze Marzeń w ZOO”. Impreza, która odbyła się w piątek 3 czerwca 2016 roku to wydarzenie dla dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych oraz ich rodzin i przyjaciół. Jest to projekt globalny, który obecnie organizuje w tym samym dniu i o tej samej godzinie 279 ogrodów zoologicznych w 39 krajach świata.

poprzednia strona[1] [2] [3] [4] [5] ... [10]      następna strona


^ do góry