Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2018.

 
87. urodziny Marty oraz Dzień Bioróżnorodności87. urodziny Marty oraz Dzień Bioróżnorodności

Nasza aligatorzyca Marta skończyła 87 lat! Zgodnie z tradycją seniorkę odwiedziło mnóstwo gości, którzy życzyli jej wielu kolejnych jubileuszy. Były prezenty, występy, tort dla Marty oraz jej gości. Specjalnie na tę okazję przybyli tak szacowni goście jak posłanka na Sejm RP Pani Elżbieta Gapińska oraz prezydent Miasta Płocka Pan Andrzej Nowakowski. Tak wiele miłych słów i wrażeń z pewnością starczy Marcie na cały kolejny rok.

EKOSTREFA - Warsztaty ekologiczneEKOSTREFA - Warsztaty ekologiczne

W sobotę 22 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi, na naszych gości czekała EKOSTREFA, czyli ekologiczne warsztaty. W tym dniu wspólnie z firmami RECON oraz LEROY MERLIN bawiliśmy się w ogrodników oraz ekologicznych rzemieślników. Wśród wielu atrakcji

Dzień Ochrony Morza BałtyckiegoDzień Ochrony Morza Bałtyckiego

Czy wiecie, że 22 marca uznany jest za Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego? 🐠 Również i my tego dnia w sposób szczególny zajęliśmy się morską tematyką. Rozmawialiśmy o nieustającej potrzebie ochrony naszych wód - bo ochrona Bałtyku nie zaczyna się na jego brzegu. Podczas zajęć, w których uczestniczyli uczniowie płockich gimnazjów i liceów, sprawdzaliśmy jak słony jest Bałtyk i poznawaliśmy jego mieszkańców 🐚.

Ferie w ZOO 2017 r.Ferie w ZOO 2017 r.

Przez całe ferie zimowe zapraszaliśmy miłośników przyrody na ciekawe zajęcia o zwierzętach. W ramach spotkań przybliżymy wybranych mieszkańców naszego ZOO oraz prezentowaliśmy najciekawsze gatunki ryb.

ZOO dla WOŚP ZOO dla WOŚP

Po raz kolejny płockie ZOO wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której finał odbył się w Orlen Arenie. Zakończyły się też aukcje, w których licytowane były zaproszenia do zwiedzania nowo otwartych akwariów 🐠 w towarzystwie przewodnika 👩 Dzięki Waszej hojności na konto Orkiestry przekazaliśmy 2 556,14 zł. Dziękujemy!

KONKURS na imię dla tygrysicyKONKURS na imię dla tygrysicy

📣UWAGA! KONKURS NA IMIĘ DLA TYGRYSICY ROZSTRZYGNIĘTY! Dzięki pomocy naszych zwiedzających, kocia piękność otrzymała imię LUNA 🐯 Taką propozycję wysłało aż 7 osób, i do nich powędrowały nagrody rzeczowe od sponsora naszych tygrysów – Firmy PKN Orlen. Cała siódemka miała również unikalną możliwość poznania kulis pracy przy zwierzętach drapieżnych. Do konkursu zgłoszono rekordową liczbę - 258 propozycji imion. Dziękujemy za wszystkie maile i zapraszamy do udziału w naszych kolejnych konkursach.

poprzednia strona[1] [2] [3] [4] [5] ... [12]      następna strona


^ do góry