Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2016.

 
Inauguracja Festiwalu Zorzy PolarnejInauguracja Festiwalu Zorzy Polarnej

Grudzień dopiero co się rozpoczął ale w płockim zoo już pachnie świerkowa choinka. Razem z dziećmi ze szkół podstawowych przystroiliśmy nasze świąteczne drzewko. Spotkanie połączone było z inauguracją piątej edycji Festiwalu Zorzy Polarnej. Bohaterem imprezy był również renifer, który stał się twórczą inspiracją do zrobienia przez dzieci toreb do pakowania prezentów z jego podobizną.

Rozstrzygnięcie konkursu Rozstrzygnięcie konkursu

Wybór najlepszych prac nie był łatwy. Otrzymaliśmy aż 352 prace! Podczas oceny, jury kierowało się zgodnością z tematem jakim była lokalna różnorodność gatunków, zarówno roślin jak i zwierząt, zamieszkujących łąki i ogrody czy tarasy i balkony w miastach. Spośród otrzymanych prac nagrodziliśmy i wyróżniliśmy następujące:

DZIEŃ PANTERY ŚNIEŻNEJDZIEŃ PANTERY ŚNIEŻNEJ

W niedzielę 23.10.2016 r. odbyła się u nas impreza rodzinna z okazji Dnia Pantery Śnieżnej. Podczas imprezy można było zrobić papierowego węża, maskę lwa czy „ubrać” w cętki naszych bohaterów tego dnia - PANTERY ŚNIEŻNE :) Nikt nie wyszedł od nas z pustymi rękami. Każdy, kto wziął udział w zabawie terenowej otrzymał książeczkę z autorskimi wierszami o naszych zwierzętach. ZOObaczcie jak było :) Dziękujemy za wspólną zabawę!

KONKURS fotograficzny MAM CIĘ NA OKUKONKURS fotograficzny MAM CIĘ NA OKU

Przedstawiamy zwycięskie prace oraz listę laureatów tegorocznego konkursu, którego tematem była obserwacja. Nagrodą główną był rower miejski ufundowany przez firmę Copi-Flex. Fotografie są prezentowane na wystawie pokonkursowej w Pawilonie Herpetarium płockiego ZOO. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a wszystkim, którzy zgłosili swoje prace dziękujemy za udział!

Mistrzostwa Europy GUPIKA po raz drugiMistrzostwa Europy GUPIKA po raz drugi

W dniach 2-4 września 2016 r., odbył się Konkurs Mistrzostw Europy Gupika w Kategorii Par, który płockie ZOO oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Akwarystów Hodowców Ryb Żyworodnych Klub Poecilia Reticulata zorganizowało po raz drugi. W konkursie o Mistrzostwo Europy rywalizowało 223 par gupika (Poecilia reticulata) z kilku europejskich państw a także z USA i Tajwanu. Konkurs wyłonił zwycięzców w poszczególnych kategoriach: standardach i grupach standardów oraz mistrzów klasyfikacji generalnej.

Kierowco! Nie polujemy na zebrach!Kierowco! Nie polujemy na zebrach!

W dniu 4 września 2016 r. przy wybiegu zebr w naszym ZOO, odbyła się inauguracja kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”. Akcja realizowana jest w ramach programu profilaktycznego dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Jest to projekt zainicjowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Jego celem jest wzbudzenie szczególnej refleksji u kierowców i zmiana ich zachowania w okolicach przejścia dla pieszych.

poprzednia strona[1] [2] [3] [4] ... [10]      następna strona


^ do góry