Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2017.

 
KONKURS na imię dla tygrysicyKONKURS na imię dla tygrysicy

📣UWAGA! KONKURS NA IMIĘ DLA TYGRYSICY ROZSTRZYGNIĘTY! Dzięki pomocy naszych zwiedzających, kocia piękność otrzymała imię LUNA 🐯 Taką propozycję wysłało aż 7 osób, i do nich powędrowały nagrody rzeczowe od sponsora naszych tygrysów – Firmy PKN Orlen. Cała siódemka miała również unikalną możliwość poznania kulis pracy przy zwierzętach drapieżnych. Do konkursu zgłoszono rekordową liczbę - 258 propozycji imion. Dziękujemy za wszystkie maile i zapraszamy do udziału w naszych kolejnych konkursach.

Uroczyste otwarcie akwariówUroczyste otwarcie akwariów

W dniu 22 grudnia 2016 r. oficjalnie otworzyliśmy nowe akwaria. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski wraz z Dyrektorem ZOO Krzysztofem Kelmanem. Wśród zaproszonych gości były media, sponsorzy, partnerzy ZOO oraz osoby uczestniczące w powstaniu tej inwestycji. Nowa ekspozycja przedstawia zarówno faunę rodzimych wód, jak i zwierzęta ze wszystkich kontynentów Świata.

Wizyta Św. Mikołaja z LaponiiWizyta Św. Mikołaja z Laponii

Święty Mikołaj z Rovaniemi 🎅 odwiedził Miasto Płock. Zawitał również do naszego ZOO, skąd pożyczonymi reniferami Reni i Ferkiem, wyruszył w powrotną drogę do odległej Laponii. Świętego pożegnały dzieci z płockich placówek. Zabawy i radości było co niemiara. Mikołaj obiecał, że znów odwiedzi Polskę w Wigilię.

Inauguracja Festiwalu Zorzy PolarnejInauguracja Festiwalu Zorzy Polarnej

Grudzień dopiero co się rozpoczął ale w płockim zoo już pachnie świerkowa choinka. Razem z dziećmi ze szkół podstawowych przystroiliśmy nasze świąteczne drzewko. Spotkanie połączone było z inauguracją piątej edycji Festiwalu Zorzy Polarnej. Bohaterem imprezy był również renifer, który stał się twórczą inspiracją do zrobienia przez dzieci toreb do pakowania prezentów z jego podobizną.

Rozstrzygnięcie konkursu Rozstrzygnięcie konkursu

Wybór najlepszych prac nie był łatwy. Otrzymaliśmy aż 352 prace! Podczas oceny, jury kierowało się zgodnością z tematem jakim była lokalna różnorodność gatunków, zarówno roślin jak i zwierząt, zamieszkujących łąki i ogrody czy tarasy i balkony w miastach. Spośród otrzymanych prac nagrodziliśmy i wyróżniliśmy następujące:

DZIEŃ PANTERY ŚNIEŻNEJDZIEŃ PANTERY ŚNIEŻNEJ

W niedzielę 23.10.2016 r. odbyła się u nas impreza rodzinna z okazji Dnia Pantery Śnieżnej. Podczas imprezy można było zrobić papierowego węża, maskę lwa czy „ubrać” w cętki naszych bohaterów tego dnia - PANTERY ŚNIEŻNE :) Nikt nie wyszedł od nas z pustymi rękami. Każdy, kto wziął udział w zabawie terenowej otrzymał książeczkę z autorskimi wierszami o naszych zwierzętach. ZOObaczcie jak było :) Dziękujemy za wspólną zabawę!

poprzednia strona[1] [2] [3] [4] ... [10]      następna strona


^ do góry