Kup bilet on-line

Aktualności « powrót

 
Dobre celeDobre cele

22 września 2021 roku Komunikat prasowy Czy Polacy myślą o jutrze? Startuje ogólnopolska kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju ? Dobre Cele. Ma pokazać Polakom jak codziennymi wyborami i działaniami przyczynić się do lepszej przyszłości planety i poprawy jakości życia. Jej organizatorem jest Kampania 17 Celów. Zapraszamy na wydarzenie online inaugurujące inicjatywę ?Celuj w jutro. Już dziś! #dobrecele?, które odbędzie się w piątek 24 września w godz. 10:00 - 13:00.

ZOO jest OTWARTE - zasady zwiedzaniaZOO jest OTWARTE - zasady zwiedzania

Można nas odwiedzać codziennie (również we wszystkie dni świąteczne oraz niehandlowe niedziele) w godz. 9:00 - 19:00 (wejście do godz. 18:00). Ze względów bezpieczeństwa, zalecamy zakup biletów wstępu przez internet lub płatność kartą płatniczą. AKTUALNE ZASADY ZWIEDZANIA ZOO:

Renowacja hotelu dla dzikich zapylaczyRenowacja hotelu dla dzikich zapylaczy

Miło nam poinformować Was, że odnowiliśmy już nasz hotel dla owadów w kształcie liter ZOO, który stoi w dolnej części Ogrodu, między stawami. To część naszego projektu pt. Owady do zadań specjalnych czyli o zapylaczach i innych owadach pożytecznych, realizowanego dzięki środkom, które pozyskało Towarzystwo Przyjaciół ZOO z Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka, w ramach X edycji konkursu grantowego.

Światowy Dzień OceanówŚwiatowy Dzień Oceanów

Czy wiecie, że według naukowców plankton roślinny odpowiada za produkcję od 50 do 80% tlenu na naszej planecie czyli co drugi, a nawet dwa z twoich trzech oddechów zawdzięczasz oceanom?

Napis ZOO na Wzgórzu TumskimNapis ZOO na Wzgórzu Tumskim

Zauważyliście już, że panorama Wzgórza Tumskiego uległa zmianie? Właśnie zniknął napis ZOO, który przez ponad 20 lat w hollywoodzkim stylu witał wszystkich gości wjeżdżających do Płocka starym mostem.

Międzynarodowy Dzień ZiemiMiędzynarodowy Dzień Ziemi

Od ponad roku nasze życie zdominowała pandemia koronawirusa, ale 22 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Ziemi pomyślmy trochę inaczej o naszej planecie, która jest jednym wielkim żywym organizmem, gdzie wszystko jest ze sobą powiązane, a człowiek jest jednym z elementów tej sieci powiązań.

Dostaliśmy grant!Dostaliśmy grant!

Działające przy naszym Zoo stowarzyszenie, Towarzystwo Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku, aplikowało w X edycji konkursu grantowego Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka o dofinansowanie projektu pt. Owady do zadań specjalnych, czyli o zapylaczach i innych owadach pożytecznych. Z radością informujemy, że Towarzystwu przyznano grant w wysokości 14.000,00 zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane na

ZOO w Płockiej Karcie Mieszkańca ZOO w Płockiej Karcie Mieszkańca

Od 1 stycznia 2021 roku w płockim ZOO honorujemy Płocką Kartę Mieszkańca. To nowa propozycja dla płocczan, która przynosi zarówno oszczędności w domowym budżecie, dzięki oferowanym zniżkom, jak i ułatwienia w korzystaniu z miejskiej oferty. Można już ściągnąć aplikację i złożyć wniosek o jej przyznanie. Dzięki niej otrzymamy szereg zniżek, m.in. tańszy bilet na komunikację miejską, bezpłatne 30 minut w Strefie Płatnego Parkowania a już wkrótce - tańsze bilety wstępu do naszego ZOO. Program Płocka Karta Mieszkańca ma dwie formy. Jedna to mobilna aplikacja PŁOCKARTA oraz portal www.plockarta.eu Druga forma jest tradycyjna - to plastikowa karta, wprowadzona z myślą o seniorach i rodzinach 3+

[1] [2]       następna strona


^ do góry