Kup bilet on-line

Aktualności « powrót

 
KONKURS MOJA ZWIERZOBOWOŚĆKONKURS MOJA ZWIERZOBOWOŚĆ

Zapraszamy do udziału w projekcie MOJA ZWIERZOBOWOŚĆ! Do jakiego zwierzęcia mógłbyś porównać swój charakter i upodobania? Opisz swoje refleksje w opowiadaniu, narysuj swoje spostrzeżenia lub nakręć film. To świetna okazja by dostrzec podobieństwa, jakie występują między ludźmi a zwierzętami.

EKSPOZYCJA REKINÓW NIECZYNNA!EKSPOZYCJA REKINÓW NIECZYNNA!

Ze względu na prace techniczne, ekspozycja rekinów jest chwilowo nieczynna. Zapraszamy do zwiedzania naszego ogrodu zoologicznego i pozostałej części akwarium. Wejście do akwarium możliwe jest przez pawilon herpetarium. Przepraszamy za te utrudnienia. To dość skomplikowana operacja ze względu na nietypową konstrukcję

ZOObacz od środka co robią człowieki w ZOOZOObacz od środka co robią człowieki w ZOO

Dzięki wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku oraz dofinansowaniu ze środków Miasta Płocka mamy zaszczyt zaprosić Was do obejrzenia cyklu 6 filmów pt. "ZOObacz od środka co robią człowieki w ZOO", w których przybliżymy Wam pracę poszczególnych działów naszego ZOO.

Napis ZOO na Wzgórzu TumskimNapis ZOO na Wzgórzu Tumskim

Zauważyliście już, że panorama Wzgórza Tumskiego uległa zmianie? Właśnie zniknął napis ZOO, który przez ponad 20 lat w hollywoodzkim stylu witał wszystkich gości wjeżdżających do Płocka starym mostem.

ZOO w Płockiej Karcie Mieszkańca ZOO w Płockiej Karcie Mieszkańca

Od 1 stycznia 2021 roku w płockim ZOO honorujemy Płocką Kartę Mieszkańca. To nowa propozycja dla płocczan, która przynosi zarówno oszczędności w domowym budżecie, dzięki oferowanym zniżkom, jak i ułatwienia w korzystaniu z miejskiej oferty. Można już ściągnąć aplikację i złożyć wniosek o jej przyznanie. Dzięki niej otrzymamy szereg zniżek, m.in. tańszy bilet na komunikację miejską, bezpłatne 30 minut w Strefie Płatnego Parkowania a już wkrótce - tańsze bilety wstępu do naszego ZOO. Program Płocka Karta Mieszkańca ma dwie formy. Jedna to mobilna aplikacja PŁOCKARTA oraz portal www.plockarta.eu Druga forma jest tradycyjna - to plastikowa karta, wprowadzona z myślą o seniorach i rodzinach 3+

ZOOpowieści płockiego ZOOZOOpowieści płockiego ZOO

Jesteście głodni wiedzy i chcecie poznać bliżej naszych mieszkańców? Zapraszamy do skorzystania z nowej oferty "ZOOpowieści płockiego ZOO", czyli rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem. Oferta skierowana jest dla grup rodzinnych, które pod opieką pracownika ZOO chciałyby poznać zwierzęta z nieco innej strony. Podczas

Patronat magazynu AKWARIUMPatronat magazynu AKWARIUM

Z wielką radością informujemy, iż Magazyn AKWARIUM objął patronat medialny nad naszymi ekspozycjami Akwarium i Herpetarium. To jedyny ogólnopolski dwumiesięcznik akwarystyczny, przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych hobbystów. Oprócz artykułów dotyczących hodowli ryb, ślimaków czy krewetek, a także uprawy roślin wodnych oraz nowych trendów w akwarystyce, czytelnicy znajdą w nim wywiady z osobowościami akwarystyki polskiej i światowej, przydatne wiadomości encyklopedyczne, informacje o nowinkach sprzętowych i technicznych, aktualności, recenzje, testy oraz reportaże z całego globu.

Nowe domki dla sikorNowe domki dla sikor

Płocki ogród zoologiczny jest miejscem, gdzie można spotkać nie tylko zwierzęta egzotyczne, ale także wolno żyjące. O niektóre z nich szczególnie warto zawalczyć, by zadomowiły się właśnie na naszym terenie. Należą do nich sikory. Te niezwykle pożyteczne ptaki są bardzo skuteczne w walce ze szkodliwymi owadami. Dzięki ich obecności nie ma potrzeby stosowania chemicznych środków owadobójczych, gdyż sikory bardzo chętnie rozprawią się ze szkodnikami dokuczającymi krzewom i drzewom. Każdy mądry ogrodnik wie, że warto mieć sikory za sąsiadów.

[1] [2]       następna strona


^ do góry