Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

 
Żurawie bliźniakiŻurawie bliźniaki

Mieszkająca w naszym ZOO para żurawi mandżurskich (Grus japonensis) doczekała się dwóch piskląt. Maluchy wykluły się 26 maja. Ten zagrożony wyginięciem gatunek jest jednym z najrzadszych na świecie. Żurawie łączą się ze sobą na całe życie i uważane są za symbol odwagi oraz wierności. W naszym Ogrodzie żurawie mandżurskie hodowane są od roku 2002 i obecnie jest to jedyna aktywnie rozmnażającą się para w Polsce.

Laya - nowa mieszkanka płockiego ZOO  Laya - nowa mieszkanka płockiego ZOO

Oto Laya - młodziutka panda mała, która właśnie przybyła do Płocka z francuskiego Parc Animalier Dauvergne. Laya ma niespełna rok i dołączyła do 4,5 letniego Hariego, który od kilku miesięcy czekał na nową partnerkę. Poprzednia samica Zetka, była już staruszką i pożegnaliśmy ją w ubiegłym roku. Dożyła 12 lat, które dla pand małych są bardzo sędziwym wiekiem. Nowa mieszkanka okazała się bardzo przyjaźnie nastawiona zarówno do swojego towarzysza, jak i do opiekunów. Teraz Laya poznaje swój wybieg i układa sobie relacje z Harim.

URODZIŁY SIĘ DWA TYGRYSKI SYBERYJSKIEURODZIŁY SIĘ DWA TYGRYSKI SYBERYJSKIE

Sensacyjne wieści z płockiego ZOO! Po raz pierwszy szczęśliwymi rodzicami została para naszych tygrysów: 6-letnia LUNA i 10-letni CYCERO. Pasiaste maluchy przyszły na świat z końcem kwietnia. Luna do tej pory skrzętnie ukrywała swoje dzieci przed oczami opiekunów i nie odstępowała ich na krok. Pierwsze tygodnie po narodzinach są niezwykle ważne w odchowie młodych, więc musieliśmy zapewnić im spokój i cierpliwie poczekać, aż matka pozwoli zbliżyć się do swoich dzieci. Dziś możemy się już nimi pochwalić, ponieważ Luna zaczęła wyprowadzać młode na zewnątrz. Tygrysiątka przeszły pierwszą wizytę lekarską, podczas której oprócz profilaktycznych zabiegów i szczepień, została określona

Nowe zwierzęta - jesień 2020 r.Nowe zwierzęta - jesień 2020 r.

Za oknem szaro buro i ponuro, a w naszym ZOO zrobiło się bardzo kolorowo. To za sprawą nowych barwnych mieszkańców: ROGOWĘŻY BOULENGERA, GOŁĘBI NIKOBARSKICH oraz PYTONA KRÓTKOOGONOWEGO. Wszystkie gatunki są zagrożone wyginięciem i znajdują się na Czerwonej Liście IUCN. Pierwszy z nich to

Narodziny gibbonaNarodziny gibbona

Spieszymy z dobrymi wiadomościami, które w obecnych trudnych czasach cieszą szczególnie mocno. Na wyspie w dolnej części ZOO urodził się gibbon czapnik (Hylobates pilea-tus). Maluch przez cały czas wtulony jest w futro matki, która będzie go karmić przez naj-bliższe dwa lata. Obecnie gibbonia rodzina składa się z 18-letniego samca NYAC (urodził się we francuskim ZOO w Miluzie), 13-letniej samicy BETSEN (urodziła się w duńskim ZOO w Randers) i młodej samicy MALIE urodzonej w Płocku w 2018 roku. Maluch jest więc drugim dzieckiem naszej pary, która z wielką opiekuńczością zajmuje się swoim potomstwem.

Narodziny lamparta perskiegoNarodziny lamparta perskiego

Lamparty perskie Sulakhat i Orlando zostały rodzicami. Kociak, który urodził się 23 sierpnia 2020 r. wychodzi już na zewnątrz i nieśmiało poznaje swój wybieg. Wkrótce młode poddane zostanie pierwszym badaniom i profilaktycznym zabiegom lekarskim. Pozwoli to na ustalenie płci malucha i wówczas poprosimy o pomoc w wyborze imienia dla naszej perskiej piękności. Lampart perski jest największym podgatunkiem lamparta.

Konferencja EAZA 2019 Konferencja EAZA 2019

W dniach 17-21 września 2019 r. w Walencji (Hiszpania) odbyło się najważniejsze w roku spotkanie przedstawicieli europejskich ogrodów zoologicznych, doroczna Konferencja EAZA (Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów).

poprzednia strona[1] [2] [3] [4] [5] ... [10]      następna strona


^ do góry