Kup bilet on-line

Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2022.

 
Płockie ZOO w TOP atrakcji na MazowszuPłockie ZOO w TOP atrakcji na Mazowszu

Płockie ZOO zajęło I miejsce w plebiscycie FOCUS NA MAZOWIECKIE w kategorii PRZYRODA. Plebiscyt na najciekawsze miejsca na Mazowszu zorganizował i przeprowadził Samorząd Województwa Mazowieckiego z okazji obchodzonego 20-lecia Samorządu. Współorganizacją zajęło się wydawnictwo Burda Publishing Polska, wydawca m.in. takich tytułów jak: FOCUS, NATIONAL GEOGRAPHIC POLSKA oraz NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER. Oprócz pamiątkowego dyplomu od Marszałka Województwa Mazowieckiego, nasz Ogród otrzymał swoje miejsce na łamach takich magazynów jak National Geographic Traveler Poland, Focus oraz Wasze Podróże. To wyróżnienie, które jest dowodem sympatii odwiedzających, dodaje skrzydeł i motywuje nas do dalszego działania. DZIĘKUJEMY.

Mistrzostwa Europy GUPIKA 2018 Mistrzostwa Europy GUPIKA 2018

W dniach 7-9 września 2018 r. w płockim ZOO odbyły się Mistrzostwa Europy Gupika w Kategorii Par. Do konkursu zostało zgłoszonych 242 zestawów ryb przez hodowców z całej Polski oraz 11 krajów Europy. Dodatkową niespodzianką była towarzysząca mistrzostwom strefa edukacyjno - animacyjna dla najmłodszych. Warsztaty plastyczne, kurs zakładania akwarium, konkursy - to tylko niektóre aktywności, które czekały w tym dniu na uczestników wydarzenia

WIEJSKIE KLIMATY W ZOOWIEJSKIE KLIMATY W ZOO

W niedzielę - 19 sierpnia odbyła się rodzinna impreza pn. Wiejskie Klimaty w ZOO. W tym dniu w płockim ZOO zapanował bardzo swojski klimat. Staraliśmy się przybliżyć kulturę ludową oraz ginące już zawody takie jak: wikliniarstwo, plecionkarstwo czy garncarstwo. W ramach edukacji zoologicznej, nasi goście mogli poznać zwierzęta gospodarskie, które coraz częściej dzieciom w mieście znane są tylko z filmów i książek.

6. odsłona ZOONOOOC-y już za nami6. odsłona ZOONOOOC-y już za nami

To już chyba tradycja, że z roku na rok coś dzieje się bardziej, lepiej, więcej, ciekawiej. Tym razem pobiliśmy rekord w czasie sprzedaży biletów na naszą imprezę-999 biletów rozeszło się w... 7 minut! Pierwsi ZOONOOOC-owicze ustawili się w kolejce do Ogrodu już kilka godzin wcześniej. Punktualnie o godz. 19:00 dyrektor ZOO Krzysztof Kelman oraz pomysłodawca imprezy Michał T. Łukasiewicz w towarzystwie prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego rozpoczęli odliczanie i zaczęliśmy wpuszczać uśmiechniętych gości.

88 urodziny aligatorzycy Marty88 urodziny aligatorzycy Marty

9 czerwca 2018 r. świętowaliśmy 88. urodziny aligatorzycy Marty. Podczas imprezy przedstawiliśmy historię Marty, a uczestniczące w imprezie dzieci wzięły udział w "krokodylim quizie" z nagrodami. Jak na prawdziwe urodziny przystało, nie zabrakło tortu, a dokładnie dwóch. Jeden składający się z mięsa, ryb oraz krewetek był dla Marty, a drugi - zdecydowanie słodszy i do tego w kształcie krokodyla, przeznaczony dla wszystkich gości, którzy zjawili się by odśpiewać jubilatce STO LAT

Wystawa Wildlife Photographer of the YearWystawa Wildlife Photographer of the Year

W czerwcu 2018 r. można było podziwiać w naszym ZOO plenerową wystawę Wildlife Photographer of the Year, której organizatorami były dwie brytyjskie instytucje, szczycące się swoimi dokonaniami w odkrywaniu, propagowaniu i ochronie rozmaitości życia na Ziemi BBC oraz Natural History Museum w Londynie. Składała się ona z 60 najciekawszych fotografii z 15 ostatnich lat edycji najbardziej prestiżowego w dziedzinie fotografii przyrodniczej konkursu, prezentującego najlepsze na świecie fotografie natury (na ostatnią edycję zgłoszono 50 tys. zdjęć, wykonanych przez ponad 4 tys. fotografów z 95 krajów).

poprzednia strona[1] ... [9] [10] [11] [12] [13] ... [24]      następna strona


^ do góry