Kup bilet on-line

Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2024.

 
89. urodziny aligatorzycy Marty89. urodziny aligatorzycy Marty

W imieniu naszej seniorki MARTY, serdecznie dziękujemy za to, że byliście na jej 89. urodzinach. Impreza odbyła się 18 maja, a w programie nie zabrakło wielkiego tortu urodzinowego dla gości oraz nieco mniejszego i mniej słodkiego dla jubilatki. Na gości czekały warsztaty plastyczne, konkursy z krokodylimi nagrodami oraz mega lurka z życzeniami. Marta to jedno z najstarszych

Pracownicy Levi's ponownie w płockim ZOOPracownicy Levi's ponownie w płockim ZOO

Jest taka firma w Płocku, która na jeden dzień wstrzymuje prace w swoim zakładzie i wysyła pracowników na cały dzień do ZOO. A pracownicy uwierzcie lub nie, bardzo się cieszą, że mogą u nas pracować. Z wielkim entuzjazmem chwytają grabie, motyki czy miotły i z uśmiechem na twarzy biorą się do porządkowania zieleni i upiększania płockiego ogrodu zoologicznego. Celem akcji jest propagowanie idei wolontariatu w formie wykonywania prac społecznie użytecznych na rzecz Miasta Płocka, a ta firma to Levi Strauss Poland Sp. z o.o.

DZIEŃ ZIEMI w ZOODZIEŃ ZIEMI w ZOO

28 kwietnia świętowaliśmy DZIEŃ ZIEMI. Impreza miała charakter warsztatów z aktywnym udziałem uczestników. W programie znalazło się mnóstwo kreatywnych aktywności, które przygotowali Partnerzy ZOO np. ceramiczne inspiracje, vege zwierzaki, tropiciele odpadów, przyjaciele owadów i wiele innych.

ZEW NATURY BEZ CENZURYZEW NATURY BEZ CENZURY

W sobotni wieczór 23 marca nietypową lekcję biologii poprowadził dyrektor ZOO Krzysztof Kelman. Pełnoletnia publiczność miała okazję poznać mnóstwo ciekawostek z intymnego świata zwierząt. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a naszych "studentów" nie opuszczał dobry humor. Wśród poruszanych tematów znalazły się te o wierności i jej braku, o niebezpiecznych związkach, które czasem kończą się tragicznie dla jednego z partnerów, o zmianie płci, prezentach, szarmanckich manierach i staraniach o serce wybranki.

Konkurs na imiona dla lampartów perskich rozstrzygniętyKonkurs na imiona dla lampartów perskich rozstrzygnięty

W środę 6 lutego wybraliśmy imiona dla dwóch młodych lampartów perskich, które urodziły się u nas jesienią ubiegłego roku. Decyzja nie była łatwa, bo otrzymaliśmy ponad 100 maili z propozycjami! Było wiele ciekawych pomysłów. Niektóre zabawne, inne dostojne. Wybranie tylko dwóch było naprawdę trudnym zadaniem.

FERIE W ZOO 2019FERIE W ZOO 2019

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych zaprosiliśmy naszych zwiedzających do udziału w nietypowych zajęciach o zwierzętach. Każdego dnia mieliśmy przygotowane ciekawe tematy lekcji

poprzednia strona[1] ... [8] [9] [10] [11] [12] ... [25]      następna strona


^ do góry