Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

 
Akwaria już czynne!Akwaria już czynne!

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania nowej ekspozycji akwarystycznej. ZOO jest czynne codziennie, również we wszystkie dni świąteczne i Nowy Rok w godzinach 9:00 ? 16:00 (kasa do godz. 15:00). W akwariach zobaczymy faunę rodzimych wód, jak i zwierząt ze wszystkich kontynentów Świata.

Transportowy październikTransportowy październik

Październik był dla nas wyjątkowym miesiącem. Dlaczego? Był to czas transportu wielu zwierząt. Do ZOO przyjechały nowe gatunki, jak i takie, które są już prezentowane. Te drugie utworzą pary hodowlane z innymi osobnikami swojego gatunku lub powiększą stada. Samotny do tej pory tygrys syberyjski LORD zyskał towarzyszkę życia,

Projekt hodowli STRZEBLI BŁOTNEJProjekt hodowli STRZEBLI BŁOTNEJ

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku przystąpił do realizacji ekologicznej inicjatywy pod nazwą „Hodowla strzebli błotnej Rhynchocypris percnurus (Pallas, 1814) na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku z zamiarem późniejszej introdukcji do środowiska oraz instalacja tzw. hotelu dla owadów zapylających w bezpośrednim sąsiedztwie stawu.”

Transporty ryb do nowych akwariówTransporty ryb do nowych akwariów

Jak transportuje się ryby? Takie pytanie zadawało wiele osób. Dla wszystkich ciekawskich, prezentujemy fotorelację z transportów zwierząt do nowej ekspozycji akwarystycznej, którą tworzą 23 zbiorniki o pojemności od 500 do 40 000 litrów (wcześniejsze akwaria liczyły łącznie 40 000 litrów, czyli tyle, ile pojemności ma obecnie jeden największy zbiornik).

Odnalezienie zaginionego BIELIKA OLBRZYMIEGOOdnalezienie zaginionego BIELIKA OLBRZYMIEGO

Odnalazła się samica bielika olbrzymiego, która z płockiego ZOO uciekła w marcu 2016 r. Ptak wydostał się z woliery przez otwór powstały wskutek rozpięcia się siatki. Przez pierwsze kilka tygodni ptak był regularnie obserwowany w okolicach Płocka. Z biegiem czasu samica zaczęła się oddalać, o czym informowali nas ornitolodzy, którym udało się zaobserwować zbiega. Otrzymywaliśmy informacje i fotografie, które dokumentowały pobyt samicy w następujących miejscowościach:

Witamy nowe SŁONIE!!!Witamy nowe SŁONIE!!!

Z wielką radością informujemy, iż do naszego ZOO przyjechały dwa młode – 5 letnie słoniki, które urodziły się w holenderskim Ogrodzie Zoologicznym WILDLANDS Adventure Zoo Emmen: MONG TINE ur. 06.02.2011 r. oraz SHWE MYAR ur. 08.08.2011 r. Pierwszy z nich waży obecnie 1700 kg. Młodszy który wkrótce po urodzeniu zamieszkał wraz z matką w ZOO Dierenrijk w Mierlo waży 1300 kg. Uroczystość przywitania nowych mieszkańców odbyła się w czwartek 2 czerwca 2016 r.

Nowy mieszkaniec - renifer fińskiNowy mieszkaniec - renifer fiński

Do mieszkającej w naszym ZOO pary reniferów fińskich Reni i Ferka, dołączyła młoda samica. Zwierzę przekazał nam czeski Ogród Zoologiczny w Pradze. Roczna łania już zaaklimatyzowała się w Płocku i bardzo dobrze czuje się w towarzystwie swojej nowej rodziny. Na wybiegu reniferów

poprzednia strona[1] ... [3] [4] [5] [6] [7] ... [10]      następna strona


^ do góry