Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

 
Narodziny danielaNarodziny daniela

Na wybiegu danieli pojawił się nowy członek stada. Maluch, który urodził się 6 czerwca 2015 r., na razie unika towarzystwa i bardzo skutecznie potrafi się ukryć. Tylko wprawne oko dostrzeże białe plamki na brązowym futerku pomiędzy zaroślami. Może i Wam się to uda?

Nowi mieszkańcy - marmozety białeNowi mieszkańcy - marmozety białe

Z holenderskiego Ogrodu Zoologicznego OVERLOON przyjechała do nas para marmozet białych (Callithrix argentata). Jesteśmy jedynym ZOO w Polsce, w którym można podziwiać ten gatunek.

Pisklaki - bliźniakiPisklaki - bliźniaki

Mieszkająca w naszym ZOO para żurawi mandżurskich doczekała się dwóch piskląt. Maluchy wykluły się 18 i 19 maja 2015 r. Ten zagrożony wyginięciem gatunek jest jednym z najrzadszych na świecie.

Nowa ekspozycja ptaków wodnychNowa ekspozycja ptaków wodnych

W dawnym miejscu ekspozycji kaczuszek, uruchomiliśmy wolierę ptaków wodnych. Wybieg został przykryty specjalną siatką, a nasi goście mogą wejść do środka i przyjrzeć się ptakom z bliska, stojąc na pomoście umieszczonym nad wodą.

Rozpoczęliśmy budowę wybiegu dla panter i tygrysów Rozpoczęliśmy budowę wybiegu dla panter i tygrysów

W dniu 14.04.2015 r. w obecności przedstawicieli Urzędu Miasta Płocka oraz wykonawcy, oficjalne przekazaliśmy plac budowy pod wybiegi dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich.

Nowa ekspozycja - danieleNowa ekspozycja - daniele

Płockie ZOO wzbogaciło się o nowy gatunek ssaka z rodziny jeleniowatych - daniela (Dama dama). Parę tych zwierząt, jako dar dla naszego Ogrodu, przekazał Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski wraz z Małżonką.

1000 zwierząt na jednej ekspozycji1000 zwierząt na jednej ekspozycji

Po chłodnych zimowych dniach wreszcie zawitało słońce a wraz z nim cieplejsze temperatury. Tego właśnie potrzebowały niektóre zwierzęta, aby móc zaprezentować się naszym gościom. W oczku wodnym w pobliżu Pawilonu Herpetarium, pojawiły się błyszczki tęczowe. To niewielkie

poprzednia strona[1] ... [5] [6] [7] [8] [9] ... [10]      następna strona


^ do góry