Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

 
Maleńka panda jest chłopcem!Maleńka panda jest chłopcem!

Niespełna 2,5 miesięczny maluch przeszedł właśnie kilka niezbędnych zabiegów hodowlano - weterynaryjnych. W pierwszej kolejności pod jego skórę wszczepiony został chip. To urządzenie pozwala na elektroniczny odczyt numeru identyfikacyjnego zwierzęcia.

Narodziny pandy małejNarodziny pandy małej

W dniu 14 czerwca 2014 roku w płockim ZOO urodziła się panda mała. Ten azjatycki ssak drapieżny zwykle prowadzi nocny tryb życia. W dzień najczęściej możemy obserwować pandy zwinięte w kłębek na drzewie.

Kolorowe trojaczki - ary zieloneKolorowe trojaczki - ary zielone

W pawilonie ptaków tropikalnych wykluły się trzy ary zielone. To już piąty przychówek naszej pary. Po raz drugi z rzędu możemy się cieszyć aż trzema pisklętami

Wiosenne narodzinyWiosenne narodziny

6 i 24 kwietnia urodziły się zebry Hartmanna. To wielkie wydarzenie ponieważ jest to gatunek ginący, objętym Europejskim Programem Hodowli Gatunków Zagrożonych Wyginięciem i każde narodziny są na wagę złota.

Nowi mieszkańcy - tamaryny dwubarwneNowi mieszkańcy - tamaryny dwubarwne

W dniu 29 kwietnia do pawilonu tamaryn i marmozet przybył kolejny gatunek – tamaryny dwubarwne. Dwa samce przyjechały z francuskiego ZOO w Miluzie.

Nowe zwierzęta w naszej dżungliNowe zwierzęta w naszej dżungli

W naszej ekspozycji imitującej tropikalny las deszczowy, zwanej „dżunglą”, można spotkać motyle, żółwie czerwonolice i brazylijskie, węża tajwańskiego i gupiki w oczku wodnym. Chcieliśmy, aby mieszkały w niej również ptaki, ale niełatwym zadaniem było znalezienie atrakcyjnych gatunków, które czułyby się tam dobrze, a jednocześnie nie były zagrożeniem dla znajdujących się w „dżungli” roślin i zwierząt, w szczególności motyli.

Nowi mieszkańcy ZOO PłockNowi mieszkańcy ZOO Płock

W piątek 13-go grudnia 2013 r. do naszego ZOO przybyły nowe zwierzęta, które zostały nam przekazane przez trzy francuskie Ogrody Zoologiczne. Pierwszym z nich jest piękny samiec lamparta perskiego o imieniu Orlando.

poprzednia strona[1] ... [7] [8] [9] [10]       następna strona


^ do góry