Kup bilet on-line

Nasze zwierzęta « powrót

Aktualności hodowlane

 
Konkurs – imiona dla młodych zebrKonkurs – imiona dla młodych zebr

Klacze zebr Hartmanna, które urodziły się w naszym ZOO 6 i 24 kwietnia 2014 roku otrzymały już swoje imiona.

Akwaria – rozpoczęliśmy budowę!!!Akwaria – rozpoczęliśmy budowę!!!

W dniu 17.12.2014 r. w obecności przedstawicieli Urzędu Miasta Płocka oraz wykonawcy oficjalne przekazaliśmy plac budowy ekspozycji akwarystycznej.

Nowe zwierzęta - ibisy szkarłatne i ursonNowe zwierzęta - ibisy szkarłatne i urson

W nocy z 4 na 5 grudnia 2014 r. dotarły do nas nowe okazy zwierząt. Są to samiec ursona (Erethizon dorsatum) i 6 szt. ptaków, młodych ibisów szkarłatnych inaczej purpurowych (Eudocimus ruber). 9 miesięczny samiec ursona, o dość oryginalnie brzmiącym imieniu Pemberton, przybył do naszej 5 letniej samicy z Ogrodu Zoologicznego w Antwerpii. Na razie odpoczywa po trudach podróży, ale wkrótce para zostanie połączona.

Nowi mieszkańcy ZOONowi mieszkańcy ZOO

Do mieszkających w płockim ZOO czterech klaczy zebr Hartmanna (Equus zebra hartmannae) dołączył ogier o imieniu Baldwin. 14 – letni samiec został nam przekazany z ZOO Berlin.

Narodziny tamaryn złotorękichNarodziny tamaryn złotorękich

Z radością informujemy o narodzinach bliźniąt u naszej pary tamaryn złotorękich (Saguinus midas). Maleńkie małpki przyszły na świat w piątek 10 października 2014 r. Świeżo upieczeni rodzice wspólnie i troskliwie opiekują się potomstwem. Z

Zebry - korekcja kopyt Zebry - korekcja kopyt

Co pewien czas u naszych zebr Hartmanna konieczne jest przeprowadzenie zabiegu korekcji kopyt. Kopyto zebry jest odpowiednikiem palca środkowego u człowieka.

Żegnaj PacoŻegnaj Paco

W poniedziałek 6 października 2014 r. pożegnaliśmy małą fokę szarą, która urodziła się w naszym ZOO 1 marca 2014 roku. Zaraz po urodzeniu mała foczka otrzymała imię PACO, które zostało wybrane w drodze konkursu na facebooku.

poprzednia strona[1] ... [6] [7] [8] [9] [10]       następna strona


^ do góry