Kup bilet on-line

Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2022.

 
Bieganie zwiedzanie, czyli 3 NOCNY BIEG W ZOOBieganie zwiedzanie, czyli 3 NOCNY BIEG W ZOO

21 sierpnia 2021 r. odbył się 3. Nocny Bieg w ZOO. Trasa biegu głównego o dystansie ok. 4,3 km przebiegała głównymi alejkami wewnątrz płockiego ogrodu. Na malowniczej trasie naszego biegu znalazło się sporo wzniesień, które wycisnęły sporo potu z uczestników. W biegach towarzyszących wzięły udział również dzieci. Niepowtarzalny klimat w okolicznościach dzikiej przyrody, a

Wystawa na Starym RynkuWystawa na Starym Rynku

Na płockiej starówce zrobiło się kolorowo, a to za sprawą wystawy przedstawiającej historię naszego Ogrodu Zoologicznego. Od dziś możecie poznać ciekawe fakty zbierane przez 70 lat działalności ZOO.

TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych 8-14 marcaTyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych 8-14 marca

By podkreślić jak ważna w ratowaniu ginących gatunków jest rola ogrodów zoologicznych, 11 marca po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Podobnie jak w ubiegłym roku, również i w tym dzięki współpracy polskich ogrodów zoologicznych, jeden dzień przerodził się w tydzień obchodów. Bohaterami tegorocznego TygoDnia Misji były zwierzaki urodzone w polskich ogrodach zoologicznych, a obchodom przyświecało hasło: Są maluszki, jest nadzieja, gdyż każde urodzone w zoo zwierzę jest ważne dla zachowania ginących gatunków.

ZOO zagrało z WOŚP w 2021 ZOO zagrało z WOŚP w 2021

Za nami 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, w rytm orkiestrowego serca, biło też płockie ZOO. 10439,85 zł - tyle zebraliśmy do puszek (tych tradycyjnych i wirtualnych) oraz dzięki internetowym aukcjom. Wszystkim darczyńcom, serdeczne podziękowania i uściski (oczywiście wirtualne). A co można było licytować? Wymarzony dzień w płockim ZOO, udział w karmieniu fok, spacer z przewodnikiem oraz roczny karnet wstępu do ZOO.

Proszę Państwa, oto NAHLAProszę Państwa, oto NAHLA

Nasza mała perska księżniczka ma już imię! Wybór tego jednego, jedynego imienia nie był łatwy, ponieważ otrzymaliśmy blisko 2000 propozycji. Opiekunowie naszych kotów mieli więc trudny orzech do zgryzienia, ale nikt nie zna malucha lepiej niż oni. Nahla to imię pochodzenia perskiego, które oznacza "łyk wody". Inne znaczenia to "miód", "królowa" i "kobieta sukcesu".

Krzysztof Kelman vs JesiotrKrzysztof Kelman vs Jesiotr

W ramach projektu "100 wyzwań na stulecie obrony Płocka", Dyrektor płockiego ZOO został nominowany przez Książnicę Płocką do zadania "ZMIERZ SIĘ Z JESIOTREM". Zadanie polegało na sprawdzeniu kto jest większy: dyrektor ZOO, czy jesiotr, który został złowiony w Wiśle 7 czerwca 1934 r. przez rybaka Stanisława Laskowskiego. Obecnie spreparowany eksponat jesiotra można oglądać w zbiorach Muzeum Mazowieckiego, a jego wierną replikę w płockim ZOO.

poprzednia strona[1] [2] [3] [4] [5] ... [22]      następna strona


^ do góry