Kup bilet on-line

Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2024.

 
93. URODZINY ALIGATORZYCY MARTY93. URODZINY ALIGATORZYCY MARTY

Po raz kolejny wspólnie świętowaliśmy 93. Urodziny naszej aligatorzycy Marty i odśpiewaliśmy jej "200 lat". Jak co roku jubileusz naszej seniorki ściągnął wielu jej fanów. Wśród opowieści i ciekawostek z życia Marty nie mogło zabraknąć tej, o występie w filmie "Hydrozagaka" czy akcji "Krokodyl", dzięki której Marta pojawiła się w Płocku. Najmłodsi goście korzystali z wielu przygotowanych "krokodylich atrakcji" jak np. malowania twarzy, warsztatów plastycznych, loterii czy konkursów z nagrodami. Gwoździem programu było oczywiście pokazowe karmienie aligatorzycy i słynny już tort w kształcie krokodyla dla wszystkich gości. Był też pokaz terrarystyczny, podczas którego zaprezentowali się bliscy sąsiedzi Marty.

ZOO PO ZMROKU 2023ZOO PO ZMROKU 2023

Za nami kolejna wieczorna przygoda w ZOO PO ZMROKU! Kto był, ten wie, że nocne zwiedzanie to zupełnie co innego niż spacer za dnia! W sumie odwiedziło nas ponad 200 gości, z którymi odbyliśmy 8 spacerów, a każdy był inny i czymś nas zaskoczył. Czasem były to pohukujące sowy, biegające po wybiegu pandy małe czy lwy, tygrysy i lamparty żywo zainteresowane gośćmi o nietypowej porze?

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Ogłaszamy wyniki konkursu "urocZO O zwierzętach", który zorganizowaliśmy wspólnie z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku. Wśród zgłoszonych prac wyłoniliśmy zwycięzców w 2 kategoriach: felietony i wywiady. Rozstrzygnięcie konkursu

4. TYDZIEŃ MISJI OGRODÓW ZOOLOGICZNYCH 20234. TYDZIEŃ MISJI OGRODÓW ZOOLOGICZNYCH 2023

Już 11 marca wielkie zoologiczne święto - Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów! Ma ono przypominać, jak ważną rolę w ratowaniu ginących gatunków odgrywają współczesne ogrody zoologiczne. By podkreślić wagę tego święta, jeden dzień przerodził się w tydzień obchodów. I tak 13 polskich zoo, od 6 do 12 marca, będzie świętowało wspólnie 4. TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

ZooFERIowiczE dziękujemy, że byliście z nami!ZooFERIowiczE dziękujemy, że byliście z nami!

Tegoroczne ferie zimowe niestety już za nami. W ZOO Płock staraliśmy się zorganizować atrakcyjne zajęcia w nowej odsłonie. Mimo zmiennej i nie do końca wymarzonej pogody przez te 2 tygodnie odwiedziło nas 1384 gości. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach, na których razem budowaliśmy domki dla gadów i ozdoby do terrariów z masy piaskowej, konstruowaliśmy zabawki dla surykatek i małpek, drapieżnych kotów, kóz i kondorów, tworzyliśmy ekologiczne hotele dla owadów i ?gotowaliśmy? posiłki dla mieszkańców ZOO. W sumie na zajęciach warsztatowych spędziliśmy razem 10 godzin!

ZEW NATURY BEZ CENZURY ZEW NATURY BEZ CENZURY

W sobotni wieczór 10 lutego w Herpetarium ZOO Płock było naprawdę gorąco! Nietypową lekcję biologii dla pełnoletniej publiczności poprowadził osobiście prezes ZOO Krzysztof Kelman. Goście mieli okazję w przystępny i humorystyczny sposób poznać mnóstwo ciekawostek z intymnego życia zwierząt. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a naszych "studentów" nie opuszczał dobry humor. Wśród poruszonych tematów znalazły się te o wierności i jej braku, o niebezpiecznych związkach, o zmianie płci, prezentach i szarmanckich manierach, o rywalizacji oraz staraniach o serce wybranki.

poprzednia strona[1] [2] [3] [4] [5] ... [25]      następna strona


^ do góry