Kup bilet on-line

Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2022.

 
Tak FERIOWALIŚMY w płockim ZOOTak FERIOWALIŚMY w płockim ZOO

W okresie ferii codziennie od poniedziałku do piątku odbywały się ciekawe ZOOpowieści. Nasi pracownicy opowiadali o zwierzętach, i tych dzikich i tych oswojonych, przybliżyli swoją pracę i dzielili się swoją pasją. Każdego dnia inny temat i mnóstwo ciekawych wiadomości ze świata fauny! Z nami nie było nudy! Zaferiowane zajęcia skierowane były...

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Po raz 30 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem wspiercie dotyczyło diagnostyki i leczenia chorób oczu u dzieci. Oczywiście nasze ZOO przygotowało wspaniałe atrakcje do licytacji, a dochód z nich zasilił konto WOŚP.

Renifer i jego zimowi znajomi Renifer i jego zimowi znajomi

12 grudnia 2021 roku wszystkich miłośników zwierząt zaprosiliśmy na rodzinną imprezę pn. Renifer i jego zimowi znajomi. Podczas spaceru Trasą Zimowego Zwiedzania czekało mnóstwo atrakcji. Rozwiązując ciekawe zagadki można było poznać wiele tajemnic renifera i innych zimowych zwierząt. Poszukując kolejnych punktów na specjalnie przygotowanej mapie, uczestnicy otrzymywali upominki wykonane przez członków Stowarzyszenia TRAKT. Po zakończonych poszukiwaniach odbyło się losowanie nagród. W Pawilonie Herpetarium czekała wystawa fotograficzna "Reniferowe puzle".

Bieganie zwiedzanie, czyli 3 NOCNY BIEG W ZOOBieganie zwiedzanie, czyli 3 NOCNY BIEG W ZOO

21 sierpnia 2021 r. odbył się 3. Nocny Bieg w ZOO. Trasa biegu głównego o dystansie ok. 4,3 km przebiegała głównymi alejkami wewnątrz płockiego ogrodu. Na malowniczej trasie naszego biegu znalazło się sporo wzniesień, które wycisnęły sporo potu z uczestników. W biegach towarzyszących wzięły udział również dzieci. Niepowtarzalny klimat w okolicznościach dzikiej przyrody, a

Wystawa na Starym RynkuWystawa na Starym Rynku

Na płockiej starówce zrobiło się kolorowo, a to za sprawą wystawy przedstawiającej historię naszego Ogrodu Zoologicznego. Od dziś możecie poznać ciekawe fakty zbierane przez 70 lat działalności ZOO.

TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych 8-14 marcaTyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych 8-14 marca

By podkreślić jak ważna w ratowaniu ginących gatunków jest rola ogrodów zoologicznych, 11 marca po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Podobnie jak w ubiegłym roku, również i w tym dzięki współpracy polskich ogrodów zoologicznych, jeden dzień przerodził się w tydzień obchodów. Bohaterami tegorocznego TygoDnia Misji były zwierzaki urodzone w polskich ogrodach zoologicznych, a obchodom przyświecało hasło: Są maluszki, jest nadzieja, gdyż każde urodzone w zoo zwierzę jest ważne dla zachowania ginących gatunków.

poprzednia strona[1] [2] [3] [4] [5] ... [22]      następna strona


^ do góry