Kup bilet on-line

Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2022.

 
Krzysztof Kelman vs JesiotrKrzysztof Kelman vs Jesiotr

W ramach projektu "100 wyzwań na stulecie obrony Płocka", Dyrektor płockiego ZOO został nominowany przez Książnicę Płocką do zadania "ZMIERZ SIĘ Z JESIOTREM". Zadanie polegało na sprawdzeniu kto jest większy: dyrektor ZOO, czy jesiotr, który został złowiony w Wiśle 7 czerwca 1934 r. przez rybaka Stanisława Laskowskiego. Obecnie spreparowany eksponat jesiotra można oglądać w zbiorach Muzeum Mazowieckiego, a jego wierną replikę w płockim ZOO.

Wisła Płock łączy siły z ZOOWisła Płock łączy siły z ZOO

Miło nam poinformować, że Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku oraz klub piłki nożnej Wisła Płock rozpoczęły współpracę, dzięki której wszyscy odwiedzający stadion oraz ZOO, a w szczególności Ci najmłodsi, mogą liczyć na pewne nowości i niespodzianki!

Policja dzieciom i ZOOPolicja dzieciom i ZOO

Piękny gest wykazali funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku. Z własnej inicjatywy zorganizowali zbiórkę wewnątrz swojego oddziału i za zebrane fundusze postanowili kupić bilety do ZOO. Zakupione 120 szt. wejściówek do płockiego ogrodu, stróże prawa przekażą dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Dzień Opiekuna ZwierzątDzień Opiekuna Zwierząt

W niedzielę 4 października z okazji Światowego Dnia Zwierząt (World Animal Day) oraz Międzynarodowego Dnia Opiekuna Zwierząt (International Zookeeper Day) mogliście zobaczyć zoopiekunów przy pracy, posłuchać ich opowieści o zwierzętach i zwyczajnie porozmawiać. Bo ZOO to nie tylko zwierzęta, ale również wspaniali opiekunowie, którzy mają odpowiednią wiedzę zoologiczną, wielkie serca i mnóstwo cierpliwości do swoich podopiecznych.

TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych i AkwariówTyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów

11 marca świętujemy Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Dzięki współpracy przyjaciół z ZOO Bydgoszcz, ZOO Charlotta, ZOO Chorzów, ZOO Kraków, ZOO Lubin, ZOO Łódź, ZOO Płock, ZOO Toruń, ZOO Warszawa, ZOO Wrocław i ZOO Zamość jeden dzień przerodził się w cały tydzień obchodów! Naszą akcję wspiera Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA). W tym roku od 9 do 15 marca pod hasłem #chronimyGINĄCEgatunki będziemy

Bieganie zwiedzanie, czyli II NOCNY BIEG W ZOOBieganie zwiedzanie, czyli II NOCNY BIEG W ZOO

22 sierpnia 2020 r. odbył się bieg po ZOO. Dystans ok. 4 km i prowadził głównymi alejkami wewnątrz płockiego ogrodu. Na malowniczej trasie naszego biegu znalazło się sporo wzniesień, które ostro dały w kość uczestnikom. Niepowtarzalny klimat w okolicznościach dzikiej przyrody, a także wysoki poziom biegaczy sprawiły, iż każdy miłośnik aktywności fizycznej pokonał tą niełatwą trasę meldując się na mecie.

poprzednia strona[1] ... [3] [4] [5] [6] [7] ... [23]      następna strona


^ do góry