Kup bilet on-line

Atrakcje « powrót

Działo się...

W płockim ZOO organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy wybierze coś dla siebie. Odbywają się imprezy skierowane do grup szkolnych i przedszkolnych, jak również weekendowe imprezy rodzinne. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez w ZOO na rok 2024.

 
FERIE W ZOOFERIE W ZOO

W okresie ferii zaprosiliśmy na ciekawe zajęcia, które odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 11.00 w Pawilonie Herpetarium. Przygotowaliśmy różnorodne tematy, podczas których pracownicy ZOO opowiadali o zwierzętach, ale również o funkcjonowania Ogrodu Zoologicznego. W czasie niektórych spotkań można było uczestniczyć w drobnych czynnościach związanych z opieką nad zwierzętami lub wziąć udział w aktywnościach plastycznych.

ZOO dla WOŚP 2020ZOO dla WOŚP 2020

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku w Orlen Arenie po raz kolejny zabiło orkiestrowe serce. Jak co roku, do akcji włączyło się także płockie ZOO. Nasi opiekunowie zwierząt na czele z dyrektorem Krzysztofem Kelmanem wyposażeni w skarbonki, prezentowali swoich egzotycznych podopiecznych. Dodatkowo na aukcjach internetowych można było wylicytować kilka niecodziennych atrakcji jak np. udział w karmieniu fok, pingwinów czy roczny karnet wstępu do ZOO

SYLWESTROWE Zwiedzanie ZOOSYLWESTROWE Zwiedzanie ZOO

W niedzielę 29 grudnia podczas Sylwestrowego Zwiedzania ZOO pomimo chłodu panowały karnawałowe nastroje. Spacer Trasą Zimowego Zwiedzania prowadziła Myszka Miki, a przy wielu zwierzętach czekali ich opiekunowie, którzy opowiadali o swoich podopiecznych. Można było obserwować karmienie reniferów, makaków, fok, pandy małej i ursona. Później za sprawą zabawy przy muzyce zapanowała gorąca sylwestrowa atmosfera. Dzieci miały śliczne karnawałowe kreacje. Oczywiście nie zabrakło słodkości i tradycyjnej lampki szampana (w tym przypadku szklaneczki bezalkoholowego gazowanego napoju :) ).

TRAKT PÓŁNOCYTRAKT PÓŁNOCY

W niedzielę 8 grudnia razem ze stowarzyszeniem TRAKT przygotowaliśmy dla Was przedświąteczną imprezę, podczas której można było dowiedzieć się wiele o przyrodzie Północy, w szczególności o reniferach. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w zajęciach warsztatowych oraz ciekawych aktywnościach w skandynawskim klimacie. Wręczyliśmy również nagrody laureatom konkursu plastycznego pt."Reni i Ferek w naszym ZOO".

HALLOWEEN w ZOOHALLOWEEN w ZOO

W sobotę 26 października zaprosiliśmy w nasze skromne progi na HALLOWEEN w ZOO. Z pewnością było to wydarzenie dla osób o mocnych nerwach. Nasi goście zaglądali na wybiegi zwierząt, gdzie można było spotkać różne dziwne postacie. W mrocznych zakątkach ZOO czaiły się zwierzęta, na widok których nawet najodważniejsi dostawali gęsiej skórki. Uczestnicy tuż po wejściu otrzymywali specjalne mapy z zaznaczonymi punktami, które należało koniecznie odwiedzić.

Konkurs plastycznyKonkurs plastyczny

Ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych pt.: "Wielkie koty". Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Do końca pażdziernika otrzymaliśmy aż 378 prace, na których wielkie koty przedstawione były bardzo różnorodnie. Dzieci stworzyły wiele pięknych obrazów rysowanych, malowanych i wyklejanych. Wybranie zaledwie kilku z nich okazało się dużym wyzwaniem.

poprzednia strona[1] ... [6] [7] [8] [9] [10] ... [25]      następna strona


^ do góry